Trwa ładowanie...
d2aha4h
d2aha4h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Rzeczpospolita": Tłuste czasy dla drogich, markowych wędlin

Rośnie popyt na wędliny, a przetwórnie mięsa korzystają na taniej wieprzowinie - donosi "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2aha4h

W ciągu ostatniego roku gospodarstwa domowe wydały na wędliny 14,5 mld zł. Z tego 33,8 proc. przypadało na zapakowane kiełbasy i szynki. Jeszcze w połowie 2014 r. ich udziały w rynku wędlin nie przekraczały 30 proc.

Rosnący popyt na zapakowane produkty sprawia, że na znaczeniu zyskują marki wędlin. Firmy inwestują w nie chętnie także dlatego, że dzięki rozpoznawalnym brandom łatwiej im konkurować na rynku, w którym coraz większą rolę odgrywają sieci handlowe.

Tymczasem według przedstawicieli branży, od czasu wprowadzenia zakazu eksportu wieprzowiny z Unii Europejskiej do Rosji - czyli od roku - można zaobserwować znaczący spadek cen tego surowca.

d2aha4h

Niskie ceny szkodzą rolnikom i ubojniom, ale korzystają na nich firmy nastawione na przetwórstwo. "Spadki cen żywca przełożyły się na poprawę ich marż" - mówi Michał Krajczewski, analityk Biura Maklerskiego BGŻ.

Więcej na http://www.rp.pl

Rozliczyłeś już PIT za 2014? Pobierz najprostszy program >>

d2aha4h

Podziel się opinią

Share
d2aha4h
d2aha4h