Trwa ładowanie...

Rzucił pracę i założył firmę, by móc rozmawiać z córką. Ta aplikacja może odmienić życie milionów ludzi

Córka Carlosa Pereiry, brazylijskiego informatyka, przyszła na świat z dziecięcym porażeniem mózgowym. Zwyczajna komunikacja z dzieckiem okazała się niemożliwa, dlatego Pereira postanowił stworzyć narzędzie, które umożliwi inną formę kontaktu z Clarą. Teraz aplikacja Livox może okazać się zbawieniem dla milionów ludzi na całym świecie.

Share
Rzucił pracę i założył firmę, by móc rozmawiać z córką. Ta aplikacja może odmienić życie milionów ludzi
Źródło: Livox
d3jfgu2

Carlos Pereira będzie jednym z prelegentów zliżającego się światowego forum ekonomicznego w szwajcarskim Davos. Opowie o tym, jak opracowana przez niego aplikacja już odmieniła życie jego rodziny oraz jak może wpłynąć na życie milionów innych ludzi.

- Komunikowanie się jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka - mówi Pereira. - Teraz tyle wiem o mojej córce, o czym myśli, do czego jest zdolna. Może zademonstrować swoje zdolności matematyczne - dodaje.

Wideo: dowód osobisty w smartfonie

- Chcę, by mogła pokazać swoją wartość jako produktywnego człowieka - podkreśla.

d3jfgu2

Livox to aplikacja, którą można zainstalować na niemal każdym tablecie. Jej sercem jest specjalny algorytm, który pozwala interpretować sygnały płynące od osoby z różnego rodzaju zaburzeniami.

Program potrafi rozpoznać pytanie, które jest zadawane osobie z porażeniem mózgowym, stwardnieniem rozsianym czy zespołem Downa, a następnie wyświetla kilka najbardziej prawdopodobnych reakcji.

Chora osoba, dotykając odpowiedni piktogram ze słownym opisem, odpowiada na zadane pytanie. Ponieważ dotyk osoby z zaburzeniami może być bardzo chaotyczny i nieprzewidywalny, urządzenie potrafi "odsiać" dodatkowe bodźce.

Co istotne, Livox potrafi uczyć się sposobu komunikowania się przez daną osobę, dlatego im dłużej jest używany, tym sprawniej interpretuje jej sygnały.

Wielką zaletą tej aplikacji jest wielokrotnie niższy koszt niż w przypadku skomplikowanych urządzeń, jakich używają niektóre osoby, takie jak prof. Stephen Hawking. Licencja Livox kosztuje 250 dolarów.

d3jfgu2

Podziel się opinią

Share
d3jfgu2
d3jfgu2