Trwa ładowanie...
d4hrfxi

S&P obniżył rating NWR do CCC- z negatywną perspektywą

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Standard & Poor's Ratings Services (S&P) obniżył długoterminowy rating korporacyjny New World Resources (NWR) do CCC- z CCC, podała agencja. Perspektywa ratingu jest negatywna.

Share
d4hrfxi

Jednocześnie obniżony został rating dla zabezpieczonych obligacji senior notes NWR wartych 300 mln euro, zapadających w 2020 r., do CCC- z CCC.

"Obniżenie ratingu odzwierciedla sytuację, w której NWR rozpoczął negocjacje z zainteresowanymi stronami na temat niedającej się utrzymać struktury kapitałowej grupy. Uważamy, że restrukturyzacja kapitałowa może uwzględniać konieczność udziału obligatariuszy do tego stopnia, że możemy uznać, że otrzymują oni mniej niż obiecywano przy emisji" - czytamy w komunikacie.

S&P podkreśla, że większościowy akcjonariusz NWR, CERCL Mining Holdings B.V., i jego spółki zależne przekazały bezpłatnie akcje spółce. Wcześniej NWR uzgodnił z większością wierzycieli umowę standstill.

Analitycy agencji ratingowej oceniają, że spółka nadal ma problemy z płynnością. Pakiet bezpieczeństwa związany z senior secured notes uważają za niewystarczający.

d4hrfxi

"Uważamy, że pakiet dla senior secured notes daje stosunkowo niewielkie zabezpieczenie, ponieważ nie daje zabezpieczenia na aktywach trwałych. Co więcej, stopniowe wyczerpywanie się zasobów kopalń zredukuje wartość pakietu, o ile nie będzie mu towarzyszyć redukcja zadłużenia" - czytamy dalej.

S&P nie nadał spółce ratingu odzyskania należności (recovery rating), ponieważ nie dokończył jeszcze analiz dotyczących polskiego i czeskiego prawa upadłościowego. Nie wydano także ratingu dla emisji obligacji zamiennych o wartości 150 mln euro zapadających w 2020 r.

(ISBnews)

d4hrfxi

Podziel się opinią

Share
d4hrfxi
d4hrfxi