Sąd oddalił wszystkie zarzutu AMI/Spectotor wobec Medicalgorithmics
Warszawa, 19.08.2016 (ISBnews) - Sąd w Delaware wydał wyrok, w którym uznał całość roszczeń Medicalgorithmics za zasadne w sprawie wypowiedzenia umowy z partnerem biznesowym - AMI Monitoring Inc. oraz jego spółką zależną Spectocor LLC (AMI/Spectocor) i jednocześnie oddalił wszystkie zarzuty AMI/Spectocor podniesione w sprawie, podał Medicalgorithmics.
19.08.2016 | aktual.: 19.08.2016 12:23
"Sąd orzekł, że umowa aliansu strategicznego zawarta dnia 11 marca 2014 r. pomiędzy spółką a AMI/Spectocor została prawidłowo wypowiedziana przez spółkę dnia 27 kwietnia 2015 r. oraz, że AMI/Spectocor są solidarnie zobowiązani do zapłaty spółce odszkodowania w wysokości 253 482,08 USD wraz z odsetkami, jak również zobowiązał AMI/Spectocor do zwrotu wszelkich kosztów procesowych, w tym kosztów zastępstwa procesowego poniesionych przez spółkę w ramach prowadzonego przed sądem postępowania" - czytamy w komunikacie.
Dodatkowo wyrokiem sądu zostały oddalone wszelkie zarzuty AMI/Spectocor zawarte w pozwie wzajemnym, w szczególności sąd orzekł, że spółka nie jest zobowiązana do zwrotu jakiejkolwiek nadpłaty z tytułu świadczonych za pomocą systemu PocketECG usług, podano także.
Zgodnie z wyrokiem, sąd uznał całość roszczeń spółki jako zasadne, jednocześnie oddalając wszystkie zarzuty AMI/Spectocor podniesione w sprawie.
Medicalgorithmics poinformował, że sąd uznał za wiarygodne zeznania prezesa półki - dr Marka Dziubińskiego oraz pozostałe dowody przedstawione w sprawie przez spółkę.
"Sąd uznał natomiast za pozbawione wiarygodności argumenty przedstawiane przez AMI/Spectocor, podkreślając w szczególności brak wiarygodności w zakresie zeznań Josepha Bogdana co do wielu istotnych kwestii w sprawie, zarzucając Josephowi Bogdanowi m.in. sfabrykowanie dowodu na cele prowadzonego przez sąd procesu oraz wielokrotne mijanie się z prawdą co do istotnych w sprawie faktów. Sąd podkreślił również, że Joseph Bogdan wielokrotnie działał w złej wierze w relacji biznesowej w stosunku do spółki podejmując bezpodstawne działania szkodzące spółce i jej wizerunkowi, a mające jedynie na celu stworzenie sobie podstaw do wysunięcia przeciwko spółce zarzutów w postępowaniu prowadzonym przed Sądem" - czytamy także.
Wyrok nie jest prawomocny.
We wrześniu ub. roku Medicalgorithmics poinformował, że zdecydował o wypowiedzeniu z terminem natychmiastowym umowy spółkę AMI Monitoring Inc. z siedzibą w Mc Kinney oraz jej spółkę zależną Spectocor LLC, które świadczą za pomocą systemu PocketECG usługi diagnostyki medycznej na terenie USA. W tym samym dniu w osobnym komunikacie Medicalgorithmics poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ws. zakupu udziałów w spółce Medi-Lynx.
Emitent zdecydował się na opóźnienie publikacji informacji poufnej, gdyż w kontekście trwających od dnia 27 kwietnia 2015 r. negocjacji co do przejęcia kontroli nad partnerem biznesowym, spółką Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC z siedzibą w Plano, która na podstawie umowy aliansu strategicznego, świadczy za pomocą systemu PocketECG usługi diagnostyki medycznej na terenie USA, publikacja przedmiotowej informacji mogłaby negatywnie wpłynąć na przebieg tych negocjacji i tym samym naruszyć jego słuszny interes, podano w komunikacie.
Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.
(ISBnews)