Trwa ładowanie...
d10ql7q

Sadowski: w nowej kadencji nie kontynuacja, a odrobienie zaległości

Wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski o wątkach gospodarczych w wystąpieniu prezydenta podczas inauguracyjnej sesji Sejmu VII kadencji:

Share
d10ql7q

- Jeśli ktoś mówi o kontynuacji po tych wyborach parlamentarnych, to mówi o kontynuacji bezczynności.

Gdyby zobaczyć, co w Polsce było zapowiadane na początku poprzedniej kadencji rządu, to okazałoby się, że wszystkie projekty związane z gospodarką - czyli deregulacja, uwolnienie przedsiębiorców od absurdów i przeszkód, wszystkie te zapowiadane ułatwienia, nie zostały w żaden sposób zrealizowane - poza jakimiś czwartorzędnymi sprawami, które nie wpłynęły na jakość funkcjonowania i prowadzenia w Polsce biznesu.

Ostatnio OECD podniosło w swoim raporcie, że najprostszym źródłem rozwoju Polski byłaby likwidacja tych prawnych barier, bo to od razu dałoby wzrost gospodarczy i byłoby najłatwiejszym źródłem - bez żadnego kapitału - rozwoju naszego kraju.

Jeśli diagnozą na kolejne lata byłaby kontynuacja, to niestety jest to fundamentalnie błędna ocena ostatnich czterech lat, które były stracone dla tego typu aktywności. Rząd nie powinien kontynuować czegoś, czego nie robił, tylko powinien odrobić zaległe lekcje - powiedział ekonomista.

d10ql7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10ql7q
d10ql7q