ycipk-3l1o7g

Salmonella w jajach z Biedronki. GIS ostrzega przed kolejną partią

21 marca Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że na skorupkach jajek produkowanych dla Biedronki znaleziono bakterie salmonelli. Teraz ostrzega przed kolejną partią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
- Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo - informuje GIS.
- Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo - informuje GIS. (GIS)
ycipk-3l1o7g

Przypomnijmy, że chodzi o jajka Zdrovo Rodzinkovo, produkowane przez Fermy Drobiu Woźniak dla Jeronimo Martins Polska, czyli właściciela sieci Biedronka. Na skorupkach jaj wykryto bakterie Salmonella Enteritidis.

27 marca na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiła się aktualizacja komunikatu. Obecność Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek stwierdzono także w drugiej próbce jaj pobranych do badań przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

ycipk-3l1o7g

Wysoka temperatura przyczyną zatruć w Green Caffe Nero. Takie warunki sprzyjają rozwojowi salmonelli

- Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia - czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego. - Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Szczegóły dotyczące produktu:

ycipk-3l1o7g

Produkt – Jaja zdrovo Rodzinkovo 30 szt., klasa wagowa M, klasa jakości A, oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328 K2
Kraj pochodzenia – Polska
Najlepiej spożyć przed: data na górze opakowania
Numer partii – data wraz z kodem znajdującym się obok oznacza numer partii produkcyjnej – 31-03 PWK93K2 A, gdzie lit. A stanowi numer zakładu pakowania jaj, tj. PL 30225901
Producent – Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz. Zakład pakowania jaj: PL30225901
Dystrybutor – Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Dolna 3, 00-773 Warszawa

Już przy pierwszym ostrzeżeniu GIS, o wycofaniu jaj ze sprzedaży poinformował na swojej stronie internetowej również ich producent.

- Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów dlatego też w Fermach Drobiu Woźniak niezwłocznie rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, powołując Komisję, która bada przyczynę tego incydentalnego zdarzenia - czytamy w komunikacie.

ycipk-3l1o7g

Spółka Jeronimo Martins Polska potwierdziła wówczas wycofanie ww. partii jaj. Firma poinformowała, że ww. partia produktu trafiła do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l1o7g

ycipk-3l1o7g
ycipk-3l1o7g