Trwa ładowanie...
emeryci

Samodzielni seniorzy w mieszkaniu high-tech?

Senior Apartments ma nowatorski pomysł na opiekę długoterminową dla seniorów: naszpikowane elektroniką mieszkania i fachowy personel z ręką na pulsie - pisze "Puls Biznesu".

Share
Samodzielni seniorzy w mieszkaniu high-tech?
Fot: Marcel Oosterwijk/Flickr (CC BY-SA 2.0)
d4q1t22

"Pierwszy etap - budowa osiemnastu jednopiętrowych apartamentów w podwarszawskiej gminie Wiązowna - już ruszył. Inwestycję chcemy zakończyć w czerwcu. Powstanie dziesięć domów dwuosobowych i osiem jednoosobowych - wyjaśnia Marcin Zawadzki, założyciel Madi-Systemu - największej polskiej firmy specjalizującej się w opiece długoterminowej.

"Nasi mieszkańcy będą prowadzić samodzielne życie, ale w razie potrzeby na życzenie będą mieli do dyspozycji lekarza, pielęgniarki, rehabilitantów, opiekunki, concierge`a, animatorów oraz personel techniczny i sprzątający. Domy będą naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i telemedycznymi. Będą czujniki dymu, temperatury, ruchu, bezruchu i upadku, które w razie zagrożenia wyślą sygnały na telefon komórkowy personelu, który niezwłocznie sprawdzi, czy wszystko jest w porządku" - wyjaśnia ideę tzw. assisted living Marcin Zawadzki.

d4q1t22

Podziel się opinią

Share
d4q1t22
d4q1t22