Trwa ładowanie...
dvc1z60

Samolot Ryanair zmuszony do lądowania w Gdańsku. Kuriozalna przyczyna

Samolot z Londynu leciał do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Opóźnienie sprawiło, że musiał zmienić kurs. Mazurskie lotnisko zamykane jest o godz. 22.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Ryanair zmuszony do lądowania w Gdańsku. Kuriozalna przyczyna
(flickr.com)
dvc1z60

O nietypowym locie informuje portal gazetaolsztynska.pl, do której zgłosił się jeden z pasażerów lotu, który odbył się 27 czerwca. Mężczyzna skarży się, że najmłodsze lotnisko w Polsce nie jest w stanie przyjąć samolotu przy dobrych warunkach pogodowych i dobrej widoczności, bo wybiła godz. 22.

Samolot ostatecznie wylądował w Gdańsku około godz. 23, a dwie godziny później już był odprawiany w drogę powrotną.

Przedstawiciele Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach tłumaczą, że to przewoźnik podjął decyzję o lądowaniu w Gdańsku. Mazurskie lotnisko jednak faktycznie zamyka się o godz. 22.

dvc1z60

- Służbę Kontroli w PL Olsztyn - Mazury zgodnie z prawem świadczy Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Służba kontroli zgodnie z prawem świadczona jest w opublikowanych godzinach jego otwarcia, tj. do godz. 22:00. Ze względu na restrykcje czasu pracy kontroler nie mógł przedłużyć dyżuru poza godzinę 22:00 - tłumaczy portalowi rzecznik lotniska Dominik Markowski.

Zobacz także: Poniatowski zamiast Tupolewa. MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach został uruchomiony na początku 2016 r. Obecnie na regularnych trasach latają tam dwie linie lotnicze - Wizz Air i Ryanair. Obie obsługują loty do Londynu, Wizz Air lata dodatkowo do Oslo.

dvc1z60

Podziel się opinią

Share
dvc1z60
dvc1z60