Trwa ładowanie...
dvem1bn
dvem1bn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samsung chce robić zakupy na 0,5 mld euro w Europie zamiast w Azji

Pół miliarda euro rocznie ma wynosić wartość zakupów, które chce realizować w Europie Samsung Electronics Manufacturing Poland, właściciel fabryki pralek i lodówek we Wronkach (Wielkopolskie). Europejscy, w tym polscy, dostawcy mają zastąpić azjatyckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dvem1bn

Podczas czerwcowych Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu koncern będzie poszukiwał lokalnych dostawców, którzy zastąpią dotychczasowych kooperantów z Azji.

Obecnie z Azji sprowadzana jest - w ujęciu wartościowym - mniej więcej połowa części i podzespołów do produkcji we Wronkach.

"Celem zmiany źródeł dostaw jest redukcja kosztów i skrócenie czasu dostawy. Ze względu na poprawiającą się konkurencyjność na naszym rynku i niższe koszty transportu preferowani będą polscy producenci, o ile tylko ich oferta okaże się atrakcyjna" - poinformował PAP dyrektor działu zakupów Samsung Electronics Poland Manufacturing Dominik Będziak.

dvem1bn

Oferta spółki skierowana jest głównie do firm oferujących półprodukty z metalu, elektronikę, wyroby z tworzyw sztucznych i gumy, przewody i kable, okucia i elementy złączne, szkło, opakowania oraz etykiety i druki.

Rozmowy z potencjalnymi dostawcami, którzy przejdą pozytywnie pierwszy etap selekcji mają być prowadzone podczas targów w Poznaniu. Organizowane między 9 a 12 czerwca Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędą się po raz czwarty. Dla przedsiębiorstw z kraju i zagranicy są one okazją do znalezienia podwykonawców wśród dysponujących wolnymi mocami produkcyjnymi firm.

Fabryka Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji pralek i lodówek na świecie. Dziennie montowanych jest w niej 6 tys. lodówek i 5,5 tys. pralek. Produkty eksportowane są do 34 krajów. Łączna wartość inwestycji koncernu w okresie od 2010 do 2016 r. ma wynieść 470 mln dolarów.

dvem1bn

Podziel się opinią

Share

dvem1bn

dvem1bn