Trwa ładowanie...
sankcje

Sankcje nałożone na Rosję przedłużone o pół roku

Sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję będą obowiązywać przynajmniej do połowy przyszłego roku. O jednomyślnej decyzji liderów państw członkowskich poinformował na Twitterze Donald Tusk.

Share
Sankcje nałożone na Rosję przedłużone o pół roku
Źródło: East News
d413h7z

"Unia Europejska jednomyślnie przedłuża sankcje ekonomiczne nałożone na Rosję” – poinformował za pośrednictwem Twittera przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Równocześnie przypomniał, że od ostatnich rozmów na temat sankcji nie zaobserwowano żadnego postępu we wdrażaniu porozumień z Mińska.

Taki scenariusz wypełnia przewidywania, o których mówiono przed rozpoczęciem potkania unijnych liderów. Rosyjski atak na ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej ugruntował przekonanie o konieczności utrzymania sankcji. Przedłużenie sankcji nałożonych w 2014 r. (po aneksji Krymu – red.) oznacza, że będą obowiązywać przynajmniej do końca lipca 2019 r.

d413h7z

Obecne sankcje, które ograniczają Rosji dostęp do unijnych rynków kapitałowych, blokują możliwość zakupu nowoczesnych technologii czy nakładają embargo na sprzedaż broni, nie wykluczają nałożenia kolejnych, które będą odpowiedzią na wspomniany rosyjski atak na morzu.

Zobacz też: Nagranie z przesłuchania ukraińskich marynarzy. Media: zostały wymuszone

d413h7z

Podziel się opinią

Share
d413h7z
d413h7z