Trwa ładowanie...
santander
13-09-2019 06:44

Santander Bank Polska przypomina. Ważne zmiany w logowaniu

Od soboty 14 września klientów banku Santander czekają zmiany w logowaniu do bankowości internetowej oraz płatnościach kartą. To efekt wejścia w życie unijnej dyrektywy PSD2, która ma zwiększyć bezpieczeństwo.

Santander Bank Polska przypomina. Ważne zmiany w logowaniuŹródło: Materiały prasowe
d2f5ppm
d2f5ppm

Informację o "ważnych zmianach w logowaniu" Santander Bank Polska zamieścił na swojej stronie internetowej. W przypadku logowania do bankowości internetowej po wprowadzeniu loginu i hasła klienci zostaną poproszeni o dodatkowe potwierdzenie logowania.

- Jeśli chcesz logować się wygodniej, dodaj swój komputer, telefon lub tablet jako urządzenie zaufane. Dzięki temu nie będziesz musiał dodatkowo autoryzować każdego logowania (na przykład smsKodem, tokenem, mobilnym podpisem) - radzą przedstawiciele banku Santander.

Aby dodać urządzenie zaufane w Santander internet w trakcie logowania, należy zaznaczyć, że chcemy zachować urządzenie jako zaufane. Komunikat będzie widoczny tylko w przypadku, gdy urządzenie i przeglądarka spełnią niezbędne wymagania. Następnie będzie trzeba potwierdzić zaufane urządzenie "narzędziem autoryzacji".

Aplikacja Santander

Korzystanie z aplikacji Santander mobile również będzie wymagało wskazania "zaufanego urządzenia" mobilnego.

d2f5ppm

"Jeśli w tej chwili korzystasz z naszej aplikacji na tzw. urządzeniu zaufanym, proces logowania pozostanie niezmieniony. W innym przypadku będziesz musiał dodać Twój telefon jako zaufane urządzenie" - zaznaczono.

Aby dodać urządzenie zaufane w Santander mobile, należy zapoznać się z komunikatem widocznym po zalogowaniu z urządzenia niezaufanego, a następnie sprawdzić, czy dane urządzenia są poprawne. Dodanie zaufanego urządzenia mobilnego będzie wymagała potwierdzenia smsKodem.

Po prawidłowym przejściu procesu powinien wyświetlić się komunikat "urządzenie zostało zarejestrowane".

Planowane przez Santander zmiany obejmą również płatności kartami. "Możemy poprosić Cię o podanie kodu PIN przy zbliżeniowych transakcjach kartami płatniczymi, nawet poniżej 50 złotych. W przypadku płatności płatności powyżej 50 złotych nic się nie zmieni" - wyjaśnili przedstawiciele banku.

O zmianach w sposobie logowania oraz nowym sposobie potwierdzania przelewów poinformował niedawno Alior Bank. Podobnie jak w przypadku banku Santander wejdą one w życie do 14 września. Ponadto zmiany czekają klientów PKO BP i mBanku.

d2f5ppm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f5ppm