Trwa ładowanie...
d2x9qrl

SAP dołączył centrum oprogram. SAP Hybris z Gliwic do globalnej sieci SAP Labs

Gliwice, 21.09.2016 (ISBnews) - Koncern SAP dołączył swoje centrum oprogramowania SAP Hybris z Gliwic do globalnej sieci SAP Labs Network, poinformowała prezes SAP Polska Kinga Piecuch. Zakłada, że centrum, które obecnie zatrudnia 260 programistów będzie zwiększało zatrudnienie w "tempie dwucyfrowym".

Share
d2x9qrl

"Krok ten stanowi ważny element zwiększania inwestycji SAP na polskim rynku nowoczesnych technologii. Polska to ważny rynek dla SAP, który docenia umiejętności polskich inżynierów. Z oprogramowania, które tworzymy i rozwijamy w Gliwicach korzysta cały świat. Nowe centrum będzie rozwijało istniejące oprogramowanie SAP, ale również pracowało nad nowymi rozwiązaniami" - powiedziała Piecuch podczas inauguracji SAP Labs w Gliwicach.

Dodała, że jeżeli pojawią się możliwości otwarcia kolejnego centrum rozwoju technologii, to SAP Polska będzie się starać, aby pojawiło się ono w naszym kraju.

"Póki co, zakładamy dwucyfrowy wzrost zatrudnienia w ujęciu rocznym w nowo otwartym centrum. Sądzę, że nasza inwestycja jest zgodna z planami polskiego rządu w kwestii rozwijania innowacyjności w Polsce. Dodatkowo dla mnie ogromną wartością jest fakt, że mogę wychodzić do naszych polskich klientów z informacją, że oferuję rozwiązania technologiczne tworzone w Polsce" - zaznaczyła prezes.

SAP Labs Poland w Gliwicach, działając już pod nową nazwą, jest jednym z głównych centrów rozwoju technologii SAP Hybris, tworzącego rozwiązania e-commerce.

d2x9qrl

"Dołączenie do globalnej sieci SAP Labs Network daje nam poczucie silnego zaangażowania w kształtowanie globalnych trendów technologicznych. SAP jest motorem rewolucji cyfrowej, która już teraz zmienia współczesny biznes oraz gospodarkę. Dla naszego biura jest więc to olbrzymia szansa do rozwoju. Nasi specjaliści uczestniczą w tworzeniu najbardziej nowatorskich technologii SAP Hybris - w szczególności SAP Hybris commerce i SAP Hybris as a Service" - dodał Rafał Bałaga, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland.

SAP Labs Poland rozwija rozwiązania w chmurze oparte o architekturę mikroserwisów oraz usługi consultingu, czy wsparcia dla produktów. Technologie dostarczane przez firmę wspierają światowy rozwój handlu elektronicznego.

"W nadchodzących latach mamy bardzo ambitne plany rozwojowe, dlatego skupiamy się na pozyskiwaniu młodych talentów, które chcą rozpocząć swoją karierę, współtworząc globalne projekty technologiczne. Szukamy szczególnie programistów (Java, Go, Scala), deweloperów oprogramowania w chmurze i testerów" - wskazał Bałaga.

SAP Labs Poland jest odpowiedzialne za rozwój oprogramowania SAP Hybris dla kluczowych klientów firmy. Do obszarów działalności centrum należy, m.in. rozwój oprogramowania i usług w chmurze, usługi wsparcia produktu, konsulting.

SAP Labs ma łącznie 19 centrów rozwoju oprogramowania na świecie.

(ISBnews)

d2x9qrl

Podziel się opinią

Share
d2x9qrl
d2x9qrl