Trwa ładowanie...
d1ku4yj

Sawicki: powołano sześć zespołów do rozwiązania problemów rolników

Powołanie sześciu zespołów, które mają rozwiązać najpilniejsze sprawy rolników - to efekt rozmów z organizacjami rolniczymi, które w środę odbyły się w resorcie rolnictwa. Według ministra Marka Sawickiego pierwsze wyniki prac zespołów poznamy 21 lutego.

Share
d1ku4yj

"Po raz kolejny apeluję do organizatorów blokad i marszów ciągników na Warszawę. Nie utrudniajcie życia mieszkańcom wsi i miast zmierzających do pracy, wracającym z pracy, udającym się na odpoczynek, ale często także do przychodni, szpitala, czy przedszkola" - oświadczył Sawicki w środę na konferencji prasowej zorganizowanej o godz. 17 po całodziennych rozmowach z przedstawicielami rolników i przetwórców.

Sawicki wystąpił po spotkaniach, jakie tego dnia odbywały się z organizacjami rolniczymi. Jak mówił, przedstawiciele rolniczego OPZZ wyszli z rozmów po 20 minutach bez wysłuchania argumentów strony rządowej i opinii innych organizacji rolniczych. Dodał, że uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele pozostałych 17 organizacji wyrazili chęć pracy w tych zespołach, a pierwsze ich wyniki zostaną zaprezentowane opinii publicznej 21 lutego.

"W trakcie tych rozmów ustaliliśmy, że powołujemy sześć zespołów do rozwiązania najpilniejszych spraw podnoszonych obecnie przez rolników" - powiedział szef resortu rolnictwa.

d1ku4yj

I dodał: "17 tych organizacji wyraziło chęć pracy na rzecz ustawowego rozwiązania powołania komisji trójstronnej dialogu społecznego w rolnictwie. Komisji, która będzie reprezentatywna dla organizacji rolniczych, dla organizacji przetwórców i w której będą przedstawiciele rządu".

Wyjaśnił, że projekt ustawy powołujący tę komisję ma powstać w ciągu 4 tygodni.

"Dla wszystkich przedstawicieli rolników - tak jak do tej pory - drzwi w Ministerstwie Rolnictwa są otwarte. Są cywilizowane metody na to, żeby każdy trudny problem omówić i rozwiązać" - zapewnił minister. (PAP)

(planujemy kontynuację)

d1ku4yj

Podziel się opinią

Share
d1ku4yj
d1ku4yj