Sejm przeciw prywatyzacji siedmiu uzdrowisk

Uzdrowiska: Krynica-Żegiestów, Świnoujście, Ciechocinek, Lądek-Długopole, Kołobrzeg, Rymanów, Busko-Zdrój będą nadal wyłączone z prywatyzacji - przewiduje znowelizowana w czwartek przez Sejm ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym.

20.01.2011 | aktual.: 20.01.2011 15:02

Za przyjęciem nowelizacji głosowało 425 posłów, nikt nie był przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Sejm odrzucił w czwartek poprawkę do noweli, autorstwa PO, która znosiłaby rozporządzenie ministra skarbu wyłączające siedem uzdrowisk z prywatyzacji. Chodzi o rozporządzenie z 2008 roku w sprawie wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które nie będą podlegać prywatyzacji.

Za odrzuceniem poprawki głosowało 232 posłów (w tym m.in. 137 z PiS, 40 z SLD, 25 z PSL i 15 z PJN), przeciw było 195 posłów, z czego 192 z PO; a jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz pytany w czwartek przez PAP, czy MSP planuje w przyszłości przekształcenia własnościowe tych siedmiu uzdrowisk.
- Minister skarbu zawsze podejmuje procesy prywatyzacyjne z punktu widzenia interesów spółek, niezależnie od branży. Obecnie prowadzimy działania prywatyzacyjne w odniesieniu do dziewięciu uzdrowisk i na tym się skupiamy. Mamy siedem uzdrowisk, wobec których nie podejmowaliśmy i nie podejmujemy żadnych działań prywatyzacyjnych w myśl obowiązującego prawa. Jeżeli to prawo się zmieni, to oczywiście wtedy będziemy podejmować inne działania- powiedział Adam Leszkiewicz.

Resort skarbu chce do końca roku sprywatyzować uzdrowiska: Przerzeczyn, Szczawno-Jedlina, Świeradów, Kamień Pomorski, Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin, Rabka i Wysowa. W ubiegłym roku MSP zakończyło prywatyzację ośmiu spółek z tej branży.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)