Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sejm zmienił zasady ogłaszania wezwań na akcje spółek giełdowych

Sejm znowelizował ustawę o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

Z ustawy wykreślono art. 72, który nakładał obowiązek ogłoszenia wezwania przez inwestorów którzy chcieliby nabyć w okresie krótszym niż 60 dni pakiet akcji powyżej 10 proc. Z kolei, tych którzy mieli pakiet większy niż 33 proc., obowiązek ogłaszania wezwania dotyczył zamiaru nabycia powyżej 5 proc. w okresie 12 miesięcy.

Projekt nie przewidywał likwidacji lub innych zmian dotyczących wezwań związanych z przekroczeniem progu 33 proc. i 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki giełdowej.

Za ustawą głosowało 376 posłów, przeciw 35, wstrzymało się 26 posłów.

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg