Trwa ładowanie...
d3cxgt9

Sejm znowelizował ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Sejm przyjął nowelizację ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która wprowadza m.in. tzw. punkty kontaktowe dla administracji i klientów.
Share
d3cxgt9

W głosowaniu wzięło udział 410 posłów; 409 głosowało za przyjęciem ustawy, 1 był przeciw. Nowelizacja ustawy zmienia m.in. definicję świadczenia usług drogą elektroniczną, zgodnie z którą takie usługi świadczy się za wynagrodzeniem.

Jak poinformowali autorzy projektu, nowelizacja wdraża do krajowego porządku prawnego postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE o handlu elektronicznym.

Zgodnie z nią ustawa wprowadza tzw. punkty kontaktowe dla administracji oraz dla świadczących usługi i ich klientów. Punkt kontaktowy dla administracji będzie udzielał informacji państwom członkowskim UE i Komisji Europejskiej o rozstrzygnięciach administracyjnych i sądowych dotyczących usług świadczonych drogą elektroniczną.

Punkt kontaktowy dla usługodawców i klientów będzie udzielał informacji na temat ich praw i obowiązków oraz procedur reklamacyjnych.

Punkt kontaktowy dla administracji zostanie utworzony w Ministerstwie Gospodarki, a punkt kontaktowy dla usługodawców i usługobiorców prowadzony będzie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

d3cxgt9

Podziel się opinią

Share
d3cxgt9
d3cxgt9