Trwa ładowanie...
d3958hf

Select Property Fund sprzedał Logicor nieruchomości logistyczne za 118 mln euro

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Fundusz Select Property Fund firmy Standard Life Investments sprzedał portfel nieruchomości logistycznych w Polsce firmie Logicor, europejskiej...

Share
d3958hf

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Fundusz Select Property Fund firmy Standard Life Investments sprzedał portfel nieruchomości logistycznych w Polsce firmie Logicor, europejskiej platformie logistycznej firmy Blackstone, za 118,2 mln euro, podała SLI. Uzyskane środki zostaną zainwestowane w aktywa o większym potencjale wzrostu na rynkach, na których w wyniku ożywienia gospodarczego rosną czynsze i popyt najemców.

"Ta transakcja świadczy o ekspansji funduszu i zakończeniu okresu relatywnie ostrożnej polityki inwestycyjnej. Zbycie tego portfela pozwoli nam skupić się na aktywach, które skorzystają na ożywieniu gospodarczym widocznym już na wielu międzynarodowych rynkach. Pozostaniemy jednak aktywnym inwestorem w Polsce i będziemy nadal poszukiwać nowych okazji inwestycyjnych zgodnie z naszą ogólną strategią" - powiedział dyrektor funduszu Select Property Fund Andrew Jackson, cytowany w komunikacie.

Portfel nieruchomości wybudowanych przez Standard Life Investments oraz PDC w latach 2007-2008 obejmuje siedem wysokiej jakości obiektów logistycznych oferujących ponad 200.000 m2 GLA powierzchni magazynowej i biurowej oraz działkę inwestycyjną o powierzchni 70.000 m2 w trzech parkach w strategicznych lokalizacjach: w Mysłowicach na Górnym Śląsku, Strykowie w Polsce Centralnej i Robakowie pod Poznaniem, podano również.

d3958hf

"W czasie kryzysu finansowego portfel nieruchomości logistycznych stanowił bezpieczną inwestycję, która spełniała oczekiwania międzynarodowych najemców. Jednak zgodnie z polityką Standard Life Investments, fundusz Select Property Fund obecnie planuje inwestycje w aktywa o większym potencjale wzrostu i koncentruje się na sektorach biurowym i handlowym w głównych miastach europejskich oraz Tokio ze względu na prognozowany coraz szybszy rozwój tych rynków w następnych kilku latach" - czytamy dalej.

Celem utworzonego w 2005 r. funduszu Select Property Fund jest zapewnienie trwałego wzrostu poprzez zwiększanie wartości dochodów i kapitału. Fundusz inwestuje głównie na światowych rynkach nieruchomości. Na koniec marca br. Standard Life Investments zarządzała aktywami o wartości 191,7 mld GBP. Należy w całości do Standard Life Investments (Holdings) Limited, która z kolei jest w 100% podmiotem zależnym Standard Life plc.

Logicor, europejska platforma logistycznej firmy Blackstone, jest jedną z wiodących w Europie firm nieruchomościowych w sektorze nowoczesnych nieruchomości logistyczno-dystrybucyjnych. Obecnie jest właścicielem ponad 4 mln m2 powierzchni w nieruchomościach na najważniejszych rynkach w siedmiu państwach.

(ISBnews)

d3958hf

Podziel się opinią

Share
d3958hf
d3958hf