Trwa ładowanie...
d1gfd3d
d1gfd3d

Selvita celuje w 10% rentowności w segmencie usługowym

Warszawa,10.11.2016 (ISBnews) - Selvita oczekuje, że tempo wzrostu przychodów segmentu usługowego osłabnie w przyszłym roku i sięgnie ok. 30% r/r. Istotniejsza od wzrostu przychodów będzie poprawa rentowności, która powinna oscylować wokół 10%, poinformował prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1gfd3d

"Priorytetem na przyszły rok będzie poprawa rentowności. Na pewno tempo wzrostu przychodów nie będzie do utrzymania w przyszłym roku. Ten silny tegoroczny wzrost zaburzył nam rentowność w segmencie usługowym. Rentowność na poziomie 0 plus z trzeciego kwartału jest poniżej naszych oczekiwań" - powiedział Przewięźlikowski podczas konferencji.

"Rentowność, którą powinniśmy mieć w sektorze usługowym, to przynajmniej 10%" -podkreślił.

Przychody segmentu usługowego Selvity wzrosły o 57% r/r do 23,26 mln zł w I-III kw. br. Według wcześniejszych zapowiedzi spółki, wzrost ten powinien sięgnąć w tym roku ok. 30%.

d1gfd3d

"Widać, że faktyczny wzrosty przychodów jest dużo wyższy niż 30% zakładane przez nas. Podtrzymujemy deklarację, że chcemy rosnąć w tym segmencie, ale będzie to raczej tempo bliższe 30% niż 60% ze względu na to, że baza będzie większa"- powiedział prezes.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d1gfd3d

Podziel się opinią

Share
d1gfd3d
d1gfd3d