Trwa ładowanie...
d3foyzc

Selvita powołała spółkę zależną dla rozwoju w bioinformatyce

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - Selvita zawarła umowę inwestycyjną z Januszem Homą, w wykonaniu postanowień której zawiązana została spółka zależna Ardigen S.A., podała Selvita. Nowo powstała spółka będzie działać w obszarze bioinformatyki.

Share
d3foyzc

"Ardigen S.A. będzie koncentrować się na trzech strategicznych obszarach biznesowych. Dotychczas rozwijany w spółce obszar systemów do zarządzania informacją laboratoryjną klasy LIMS oraz systemów bioinformatycznych służących do sekwencjonowania kwasów nukleinowych oraz białek - CLC bio, zostanie dodatkowo poszerzony o usługi w obszarze integracji i przetwarzania dużych zbiorów danych oraz tworzenia oprogramowania na zamówienie. Zostaną również rozwinięte nowe obszary biznesowe w zakresie usług analizy danych biologicznych i medycznych oraz produktów i usług medycyny spersonalizowanej" - czytamy w komunikacie.

Wysokość kapitału zakładowego Ardigen wynosi 119 888 zł. Selvita objęła 54,2% akcji Ardigen, reprezentujących 54,2% głosów na walnym zgromadzeniu. Spółka jest zobowiązana do wniesienia wkładu pieniężnego w wysokości 699 999 zł w terminie do 31 października 2015 r. Pozostali założyciele Ardigen wniosą wkłady pieniężne w łącznej wysokości 322 003 zł, podano również.

W umowie, strony przewidziały dokapitalizowanie Ardigen w drodze kolejnych podwyższeń kapitału zakładowego, które zostaną dokonane w terminie do dnia 30 grudnia 2015 r. (podwyższenie kapitału zakładowego o kwotę 62 444 zł) oraz do dnia 30 czerwca 2017 r. (podwyższenie kapitału zakładowego o kwotę 46 478 zł). W ramach pierwszego podwyższenia, spółka po uzyskaniu zgody walnego zgromadzenia, obejmie akcje Ardigen w zamian za wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki, za pomocą której spółka prowadzi działalność w obszarze informatyki i bioinformatyki. Po rejestracji pierwszego podwyższenia kapitału zakładowego Ardigen udział Selvity w akcjonariacie Ardigen będzie wynosił 60,01% akcji oraz 63,13% głosów na walnym zgromadzeniu, wyjaśniono.

d3foyzc

W osobnym komunikacie Selvita podała, że walne zgromadzenie zostało zwołane na 23 października.

W zarządzie Ardigen funkcję prezesa będzie pełnił Janusz Homa, uprzednio współtwórca i były prezes zarządu Software Mind S.A., wiceprezes BillBird oraz Comarch Telecom; zaś funkcję wiceprezesa - Sebastian Kwaśny, członek zarządu i dyrektor Działu Bioinformatyki w Selvicie.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d3foyzc

Podziel się opinią

Share
d3foyzc
d3foyzc