Trwa ładowanie...
d1sjb9z

Selvita: Spółka bioinformatyczna Ardigen ma osiągnąć rentowność w ciągu 3 lat

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - Selvita oczekuje, że nowo powołana spółka Ardigen, która w ramach grupy będzie odpowiedzialna za rozwój obszaru bioinformatyki i medycyny spersonalizowanej, powinna osiągnąć rentowność w ciągu trzech lat, poinformował prezes Selvity Paweł Przewęźlikowski.

Share
d1sjb9z

"Chcielibyśmy, żeby Ardigen rozwijał się tak dynamicznie jak Selvita. Jeśli w ciągu trzech lat nie będzie miał 10 mln zł przychodów, to będziemy rozczarowani. W tym okresie nowa spółka ma również osiągnąć rentowność" - powiedział Przewęźlikowski podczas konferencji prasowej.

Selvita ma wnieść łączną kwotę 2,5 mln zł w gotówce i zorganizowanej części przedsiębiorstwa Selvity odpowiadającej za bioinformatykę. Wniesienie aportu jest przedmiotem decyzji walnego zwołanego na 23 października.

Łącznie nowa spółka pozyska na początek łącznie 3,7 mln zł finansowania na rozwój produktów (od Selvity i menedżerów). Cele obejmują ponadto rozwój sprzedaży w USA i UE, a także rozbudowę bazy klientów oraz zespołu pracowników.

d1sjb9z

Ardigen to firma bioinformatyczna, która działa w obszarach analizy danych biologicznych, wdrażania systemów IT klasy LIMS i systemów bioinformatycznych do sekwencjonowania kwasów nukleinowych oraz białek, jak również rozwoju oprogramowania.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z