Trwa ładowanie...
dkaqk64
senat
12-03-2010 11:10

Senat poparł nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa

Senat jednogłośnie i bez poprawek podjął w piątek uchwałę o przyjęciu nowelizacji "Ordynacja podatkowa". Zakłada ona, że organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, będą informowały o swoim stanowisku w ich sprawach.

Share
dkaqk64

Senat jednogłośnie i bez poprawek podjął w piątek uchwałę o przyjęciu nowelizacji Ordynacja podatkowa. Zakłada ona, że organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, będą informowały o swoim stanowisku w ich sprawach.

Dotychczasowe przepisy nie przewidywały konieczności przedstawiania podatnikom takiego stanowiska.

Przewidywana zmiana w nowelizacji ma zobowiązać organ pierwszej instancji do informowania podatnika o sposobie ustosunkowania się do zarzutów odwołania przy przekazywaniu sprawy do organu odwoławczego.

Według komisji "Przyjazne Państwo" - autorów nowelizacji - nowe przepisy poprawią komunikację między organem podatkowym prowadzącym postępowanie a jego stroną. Zmiana ma zapewnić realizację zasady czynnego udziału strony w postępowaniu, prawdy obiektywnej oraz prowadzenia postępowania podatkowego w sposób budzący zaufanie do organów podatkowych.

Nowelizacja ma wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia. Teraz ustawa trafi do podpisu przez prezydenta.

dkaqk64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkaqk64
dkaqk64