Trwa ładowanie...
d3a72ql
d3a72ql

Sento planuje debiut na NewConnect w I połowie 2012 r.

29.11. Warszawa (PAP) - Sento, krakowska spółka deweloperska, która jest spółką portfelową funduszu Secus I Fiz zarządzanego przez Secus Asset Management, planuje debiut na rynku...
Share
d3a72ql

29.11. Warszawa (PAP) - Sento, krakowska spółka deweloperska, która jest spółką portfelową funduszu Secus I Fiz zarządzanego przez Secus Asset Management, planuje debiut na rynku New Connect w I połowie 2012 roku. Firma w ostatnim czasie zakończyła emisję prywatną akcji, w ramach której pozyskała 11 mln zł kapitału oraz emisje prywatne obligacji o łącznej wartości ponad 14 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Sento zakończył emisję prywatną akcji, w ramach której pozyskał 11 mln zł kapitału oraz emisje prywatne długoterminowych obligacji o łącznej wartości ponad 14 mln zł, z których środki posłużą na finansowanie projektów deweloperskich w Krakowie.

Jednocześnie spółka pozyskała kredyt o wartości 22 mln zł przeznaczony na budowę osiedla mieszkaniowego Atrium Park oraz podpisała aneks do umowy kredytowej dopinający finansowanie projektu Sento Park.

d3a72ql

"Realizacja aktualnych inwestycji pozwoli na znaczący wzrost wartości firmy i wypracowanie przez spółkę pokaźnych przepływów pieniężnych, które ze względu na charakter działalności deweloperskiej znajdą odzwierciedlenie w zysku netto już w roku 2012, natomiast najwyższy wzrost zysku netto będzie miał miejsce w roku 2013" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Pędras, prezes Secus Asset Management.

"Aktualny portfel nieruchomości spółki oraz posiadane zaplecze specjalistów pozwoli na podtrzymanie dużej dynamiki wzrostu wartości firmy także w następnych latach. Spółka przy współpracy z Secusem rozpoczęła prace przygotowujące ją do debiutu na rynku New Connect w 2012 roku" - dodał.(PAP)

kam/ asa/

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql