Trwa ładowanie...
d21ah8q
d21ah8q

Sfinks Polska ustalił cenę emisyjną akcji serii serii N na 3,7 zł

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Sfinks Polska ustalił cenę emisyjną akcji serii serii N na 3,7 zł za sztukę i określił listę podmiotów, którym będą ona zaoferowane, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d21ah8q

"Cena emisyjna akcji serii N została ustalona w wysokości 3,7 zł za 1 akcję. Akcje serii N zostaną zaoferowane nie więcej niż 149 oznaczonym adresatom. Powyższe decyzje zarządu uzyskały akceptację rady nadzorczej spółki" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej w tym miesiącu akcjonariusze Sfinks Polska zdecydowali o emisji do 3,5 mln akcji serii N oferowanych w subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. Akcje serii N miały zostać zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej wybranym przez zarząd spółki osobom zaakceptowanym przez radę nadzorczą, spośród osób, które będą posiadały akcje spółki na koniec dnia poprzedzającego dzień otwarcia subskrypcji. Inwestorom posiadającym co najmniej 1% głosów w spółce będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa przydziału akcji serii N.

Przedstawiając uchwałę o emisji akcji serii N akcjonariuszom, zarząd spółki podkreślał, że sytuacja pozwala na uzyskanie lepszych warunków kredytowych od warunków, na jakich spółka obecnie jest kredytowana, dzięki pozyskaniu dodatkowego kapitału. Wpłynie to na poprawę płynności, umożliwiającą realizację strategii i rozwój spółki.

d21ah8q

Sfinks Polska zarządza ponad 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią restauracji Sphinx (segment casual dining), Chłopskie Jadło (segment premium) i (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

(ISBnews)

d21ah8q

Podziel się opinią

Share
d21ah8q
d21ah8q