Trwa ładowanie...
d7qfp1s
d7qfp1s

SG WP: 3800 żołnierzy w akcjach przeciwpowodziowych - godz.9 (komunikat)

...
Share
d7qfp1s

23.05. Warszawa - Sztab Generalny Wojska Polskiego informuje:

3882 żołnierzy zaangażowanych jest w akcjach przeciwpowodziowych na terenie 8 województw położonych wzdłuż biegu rzek Wisły i Odry.

Do ewakuacji ludności wykorzystywane jest 27 pływających transporterów samobieżnych PTS, 43 łodzi saperskich i 255 pojazdów terenowych. Działania wspierane są również przez specjalistyczny sprzęt: pompy, agregaty prądotwórcze, cysterny do wody pitnej.

d7qfp1s

Do udziału w akcji pomocy w działaniach przeciwpowodziowych wydzielono 14 śmigłowców, które są w gotowości do prac związanych z umacnianiem wałów przeciwpowodziowych i ewakuacji ludności.

Dodatkowy sprzęt oraz został zgrupowany w pobliżu rejonów przewidywanego zagrożenia w gotowości do użycia na sygnał.

Najwięcej żołnierzy jest zaangażowanych na terenie woj. dolnośląskiego (1306), mazowieckiego (800), małopolskiego (635). W działaniach biorą udział żołnierze Wojsk Lądowych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmerii Wojskowej i Sił Powietrznych.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kno/ abr/

d7qfp1s

Podziel się opinią

Share
d7qfp1s
d7qfp1s