Trwa ładowanie...
d287u3z
d287u3z

SG WP: Wojsko szybko reaguje na zmieniającą się sytuację - 14.30 (komunikat)

...
Share
d287u3z

23.05. Warszawa - Sztab Generalny Wojska Polskiego informuje:

Obecnie ok. 4000 żołnierzy zaangażowanych jest w akcjach przeciwpowodziowych. Do ewakuacji ludności wykorzystywane jest 31 pływających transporterów samobieżnych PTS, 45 łodzi saperskich i 256 pojazdów terenowych, specjalistyczny sprzęt: pompy, agregaty prądotwórcze, cysterny do wody pitnej.

Wydzielono 16 śmigłowców, które realizują zadania związane z umacnianiem wałów przeciwpowodziowych i ewakuacji ludności w najbardziej zagrożonych rejonach.

d287u3z

Dzięki 24 godzinnej służbie Sztabu Kryzysowego MON, Grup Reagowania Kryzysowego w Wojskach Lądowych, Siłach Powietrznych, Inspektoracie Wsparcia SZ oraz Wojewódzkich Sztabach Wojskowych reakcja wojska na powstające zagrożenia jest natychmiastowa. Prowadzony przez siły zbrojne stały i ciągły monitoring sytuacji w rejonach zagrożenia na terenie 8 Województw pozwala z wyprzedzeniem kierować żołnierzy, sprzęt, śmigłowce w rejony zagrożone i dotknięte powodzią.

W nocy z 22 na 23 maja do pomocy mieszkańcom gminy Wilków w woj. lubelskim przystąpiła grupa ratunkowa z 2 Mazowieckiej Brygady Saperów z Kazunia. W wyniku przerwania wałów rzeki Chodelki, o godz. 4 rano żołnierze natychmiast rozpoczęli akcję ewakuacyjno-ratunkową. Do gm. Słubice w rejon miejscowości Świniary, po przerwaniu wałów przeciwpowodziowych, natychmiast zostało skierowanych 100 żołnierzy, 2 pływające transportery samobieżne PTS oraz 2 śmigłowce transportowe i 3 patrolowo-ewakuacyjne.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kno/

d287u3z

Podziel się opinią

Share
d287u3z
d287u3z