Trwa ładowanie...
d3m4sxp
d3m4sxp

SG WP ws. udziału żołnierzy w walce z powodzią (komunikat)

...
Share
d3m4sxp

24.05. Warszawa - Sztab Generalny WP informuje:

Przeszło 1200 żołnierzy oraz 90 jednostek sprzętu z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej zostało skierowanych do walki z powodzią w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

Najwięcej wojskowych, bo aż 750 z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, walczy z żywiołem we Wrocławiu. Wspiera ich 80 z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania. 142 żołnierzy z 69. Leszczyńskiego pułku przeciwlotniczego działa w regionie miejscowości: Głogów, Chwałów, Kotla i Czerna. Ponadto w działaniach antykryzysowych zaangażowane są: 5. Lubuski pułk artylerii z Sulechowa, 4. Zielonogórski pułk przeciwlotniczy z Czerwieńska i 11. batalion remontowy z Żagania.

d3m4sxp

Dodatkowo w nocy 23 na 24 maja br. 200 przeciwlotników z 4. Zpplot wzmocniło działania przeciwpowodziowe w województwie lubuskim. 100 zostało wydzielonych do akcji w rejonie Czerwieńska, 80 w rejonie Bojadły i 20 w gminie Zabór.

Od 24 maja br. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wielkopolskim przebywa szef Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej G-5 "czarnej dywizji", ppłk Cezary Kiszkowiak, który koordynuje współdziałanie wojska z cywilami. - W tak newralgicznym momencie, kiedy żywioł się zbliża, a zagrożenie jest bardzo realne należy bardzo ostrożnie dokonywać analiz i szybko działać. Ważna jest także sprawna współpraca wojska i pozostałych służb zaangażowanych w pomoc - podkreśli ppłk Kiszkowiak.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3m4sxp

Podziel się opinią

Share
d3m4sxp
d3m4sxp