Trwa ładowanie...
d3nwos1

Siedem firm zainteresowanych pracami ziemnymi przy Baltic Arenie

18.11.Warszawa (PAP) - Siedem firm złożyło oferty wykonania prac ziemnych przy budowie Baltic Areny, stadionu w Gdańsku na którym rozgrywane będą mecze w ramach mistrzostw Europy w...

d3nwos1
d3nwos1

18.11.Warszawa (PAP) - Siedem firm złożyło oferty wykonania prac ziemnych przy budowie Baltic Areny, stadionu w Gdańsku na którym rozgrywane będą mecze w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Organizatorzy przetargu szacują wartość inwestycji na 170 mln zł.

"W środę nastąpiło otwarcie ofert i teraz trwa ich ocena. Uważam, że w czwartek będziemy w stanie ogłosić kto wygrał przetarg" - powiedział we wtorek PAP Michał Kruszyński specjalista ds. Public Relations spółki BIEG 2012, która odpowiada w Gdańsku za budowę stadionu.

"Jeżeli żadna z firm nie złoży protestu, to w terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyniku mamy prawo podpisać umowę z wykonawcą" - dodał.

Kruszyński powiedział, że najtańsza oferta to 102 mln zł, najdroższa opiewa na 380 mln zł, a pozostałe są w przedziale pomiędzy 150 mln zł a 180 mln zł.

d3nwos1

Nieoficjalnie trójmiejskie media informują, że najtańsza ofertę złożyła firma Wakoz, a najdroższą - Hydrobudowa Polska.

Ryszard Trykosko, prezes zarządu spółki BIEG 2012 uważa, że oferta opiewająca na 380 mln zł jest zdecydowanie zawyżona.

Spośród giełdowych spółek oferty zostały złożone między innymi przez Mostostal Zabrze, Pol-Aqua, Hydrobudowa Polska z grupy PBG, Erbud, a z grupy Budimeksu ofertę złożył Budimex Dromex. (PAP)

pif/ asa/

d3nwos1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nwos1