Trwa ładowanie...

Sikorski ma pomysł na wzbogacenie referendum. Internauci sypią pomysłami

W przyszłym roku Polacy mają się wypowiedzieć na temat zmian w konstytucji. Były szef polskiej dyplomacji proponuje dopisać do referendum jedno pytanie.

Share
Sikorski ma pomysł na wzbogacenie referendum. Internauci sypią pomysłamiŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3oldwj

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w piątek referednum, w którym Polacy będa mogli się wypowiedzieć w sprawie zmiany obowiązującej konstytucji.
- Chciałbym, żeby się odbyło 11 listopada (2018 r.), czy też - zobaczymy - 10 i 11 listopada, a więc poprzez dwa dni - mówił prezydent.

Na słowa głowy państwa szybko zareagował Radosław Sikorski, były minister obrony narodowej w rządzie PiS, a także szef dyplomacji w gabinecie PO. Korzystając z Twittera zaproponował, żeby w referendum dodać drugie pytanie. Miałoby dotyczyć wykorzystania pieniędzy od Niemców i Rosjan.

Sikorski odniósł się w ten sposób do pojawiających się coraz częściej po stronie obozu rządzącego sugestii, aby do sprawy reparacji wojennych wrócić. Jak pisaliśmy w money.pl, w przypadku Niemiec może chodzić o niebagatelną kwotę 25 bilionów złotych.

Zobacz też: Co można kupić za 25 bln złotych

Internauci szybko podjęli temat. Jednak zamiast wybierać między pensjami, emeryturami i szpitalami, jak sugerował Sikorski, wymyślali inne przeznaczenie dla reparacyjnych bilionów.

d3oldwj

Pojawiły się więc propozycje wsparcia Wojsk Obrony Terytorialnej, kościołów ("gdyż potrzeba nam więcej wiary w obecną władzę") czy przekazania pieniędzy na "repolonizację MAN-a" - zapewne w związku z ostatnią aferą, którą szczegółowo opisaliśmy, a którą poczuła się zbulwersowana premier Beata Szydło.

Nie obyło sie jednak bez uszczypliwości pod adresem Sikorskiego. "Na ośmiorniczki?" - pyta jednen z internautów.
A inny proponuje:

d3oldwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oldwj
d3oldwj