Silne podważenie wczesnego sygnału kupna
Czwartkowe notowania zakończyły się znacznymi spadkami, główny indeks giełdowy stracił 2,72%, zaś indeks 20 największych spółek 3,51%.
Na relatywnie duże spadki ponownie duży wpływ miał sektor bankowy, PEKAO SA stracił 4,8%, PKO BP 0,9%, BZWBK 7,4%, natomiast BRE BANK aż 10,2%. Dwucyfrowy spadek z indeksu WIG20 odnotował KGHM (-10,2%), w związku z ciągle niską ceną miedzi na światowych giełdach i braku perspektyw do powrotu powyżej 4500 USD/t. W najbliższym okresie duży wpływ na kształtowanie się notowań będą miały wyniki finansowe spółek sektora bankowego, które tak jak w przypadku BRE oraz ING mogą się okazać dużo słabsze niż oczekiwania rynku.
Ogromna zmienność rynkowa towarzysząca notowaniom akcji na GPW, bardzo często odbywa się w kluczowych momentach. Fatalny przebieg notowań wczorajszej sesji spowodował utworzenie wysokiej czarnej świecy z długim dolnym cieniem co można tłumaczyć wciąż negatywnymi wskazaniami MACD do którego dołączył ADX wskazujący na powstawanie nowego spadkowego trednu. Długie cienie świec zaznaczające się na notowaniach trzech ostatnich sesji świadczą o pojawianiu się popytu usilnie starającego wybronić wsparcia 24 586 pkt. Jak dotąd kupującym udaje się powstrzymać wyprzedaż, która warto zauważyć słabnie na spadku, gdzie wolumen wyniósł niespełna 950 mln zł. Krótkoterminowy sygnał kupna, wygenerowany na środowej sesji, wczoraj został mocno podważony, lecz nie przekreślony całkowicie. Pozytywnym aspektem jest powstanie wyższego szczytu i dołka. Jeżeli ostatnie minimum 24 436 pkt. na dzisiejszej sesji zostanie obronione, indeks powinien w na najbliższych dwóch sesjach potwierdzić krótkoterminowy sygnał kupna zamykając
notowania powyżej 25 953 pkt.
BM Banku BPH