Trwa ładowanie...
d7ucmbz

Skanska utworzy TFI dla podmiotów z grupy kapitałowej

Warszawa, 05.10.2016 (ISBnews) - Skanska utworzy towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI), które docelowo będzie zarządzać zamkniętym funduszem inwestycyjnym, lokującym swoje aktywa bezpośrednio w nieruchomości, poinformowała firma. Wyłącznymi uczestnikami funduszu będą podmioty z grupy Skanska, podano również.

Share
d7ucmbz

"Skanska jako deweloper biurowy inwestuje w Polsce na 7 najważniejszych rynkach. W latach od 1997 do 2016 spółka biurowa Skanska oddała do użytku ponad 350 000 m2 biur w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Katowicach, planuje też pierwszy projekt biurowy w Trójmieście. W regionie całej Europy Środkowo-Wschodniej firma realizuje inwestycje biurowe o powierzchni 200 000 m2, a ponad 500 000 m2 ma w planach na najbliższe lata" - czytamy w komunikacie.

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie udzieliła zezwolenia na wykonywanie działalności przez Skanska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA.

Skanska jest jedną z wiodących światowych firm deweloperskich i budowlanych. W Polsce zatrudnia blisko 8 tys. osób w 3 spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland oraz Skanska Residential Development Poland.

(ISBnews)

d7ucmbz

Podziel się opinią

Share
d7ucmbz
d7ucmbz