Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Składka przypisana brutto VIG Polska wzrosła o 5% r/r do 2,7 mld zł w I-III kw.

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Składka przypisana brutto Vienna Insurance Group Polska (VIG Polska) wzrosła o 5% r/r do 2 709,3 mln zł, zaś wynik brutto zmniejszył się o 64,8% r/r do 75,6 mln zł po trzech kwartałach br., podała grupa. Wartość składki VIG Polska Majątek wzrosła o 8,3% r/r do 1 544,9 mln zł, zaś składki VIG Polska Życie wzrosła o 0,9% r/r do 1 164,4 mln zł. 

Share
d3wvjf6

"W strategicznych liniach biznesowych zarówno w spółkach majątkowych, jak i życiowych powróciliśmy na ścieżkę wzrostu. Ograniczenie wojny cenowej w ubezpieczeniach komunikacyjnych skutkuje stopniowym podnoszeniem cen. W przypadku biznesu życiowego, pomimo dynamicznych zmian otoczenia rynkowego, udało nam się utrzymać dodatnią dynamikę składki. Liczymy, że w najbliższym czasie dobiegną końca rozmowy z UOKiK, co pozwoli naszym spółkom w pełni skoncentrować się na rozwoju biznesu" - powiedział dyrektor generalny Franz Fuchs, cytowany w komunikacie.

Po 3 kwartałach 2016 r. majątkowe spółki Vienna Insurance Group w Polsce zebrały składkę przypisaną brutto w wysokości 1 545 mln zł, tj. o 8,3% więcej niż w roku ubiegłym, podano także.

"Najwyższy przypis składki odnotowała Compensa Majątek: 865 mln zł (+9,6%), podczas gdy InterRisk pozyskał składkę na poziomie 680 mln zł (+6,7%). Wzrost składki przypisanej brutto jest efektem pozytywnej dynamiki zarówno w InterRisk, jak i Compensa w ubezpieczeniach komunikacyjnych, w których spółki te odnotowały odpowiednio +11% i +9%" - czytamy w komunikacie.

d3wvjf6

Wynik finansowy brutto spółek majątkowych VIG w Polsce (wg MSSF) wyniósł 61 mln zł. InterRisk wypracował wysoki zysk w wysokości 50,6 mln zł. Compensa odnotowała wynik finansowy brutto w kwocie 10,2 mln zł, podano również.

"Niższy niż przed rokiem wynik finansowy to rezultat utrzymujących się niskich stóp procentowych, spadku wyniku technicznego w biznesie komunikacyjnym oraz podatku od aktywów" - czytamy w komunikacie.

Po 3 kwartałach 2016 r. życiowe spółki VIG w Polsce zebrały łącznie składkę przypisaną brutto w wysokości 1164 mln zł, podano również.

"Największą składkę w wysokości 593 mln zł zanotowała Vienna Life, Compensa Życie uzyskała przypis na poziomie blisko 353 mln zł, a składka przypisana Polisy-Życie wyniosła 218 mln zł. Vienna Life i Polisa-Życie powiększyły swoje portfele odpowiednio o 20,2% i 7,4%" - czytamy w komunikacie.

d3wvjf6

Wynik finansowy brutto życiowych spółek VIG Polska po 3 kwartałach 2016 r. wyniósł 15 mln zł. Udało to się osiągnąć dzięki zyskom wypracowanym przez Compensa Życie i Polisa-Życie, które wypracowały odpowiednio 16,2 mln zł i 8 mln zł, podano również.

"Obniżenie wyniku finansowego w biznesie życiowym w porównaniu do zeszłego roku wynika z niższych przychodów z lokat, kosztów porozumienia z UOKiK i podatku od aktywów" - podsumowano w komunikacie.

Vienna Insurance Group (VIG) jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego ok. 50 spółek w 25 krajach. Akcje VIG są notowane na giełdzie w Austrii oraz w Czechach.

(ISBnews)

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6