Trwa ładowanie...

Sklep internetowy Ikea zwiększa zasięg. Gdzie dostarczą meble?

Ikea zwiększa zakres dostaw ze swojego sklepu internetowego. Szwedzka sieć dostarczy teraz meble do mieszkańców okolic swoich placówek. Dotyczy to na razie jedynie części asortymentu.

Share
Sklep internetowy Ikea zwiększa zasięg. Gdzie dostarczą meble?
Źródło: Eastnews, fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS
d2wmlos

Ikea zwiększa zakres dostaw ze swojego sklepu internetowego. Szwedzka sieć dostarczy teraz meble do osób mieszkających w pobliżu wszystkich swoich placówek. Dotyczy to na razie jedynie części asortymentu.

Dotąd z zamawiania kanapy Lungvik czy szafy Pax pod drzwi, mogli korzystać tylko mieszkańcy Wrocławia i Opola. Szwedzi od 1 lutego zwiększają zakres działania sklepu.

- Usługa Meble przez internet jest już dostępna we wszystkich miastach, w których obecne są sklepy stacjonarne - informuje biuro prasowe sieci.

d2wmlos

Na razie popularność usługi nie rzuca na kolana. Ikea przyznaje, że przez ostatnie trzy miesiące w dwóch miastach złożono kilkaset zamówień. Odstraszać może cena. Dostawa wraz z wniesieniem to 139 zł. Nie ma tu jednak ukrytych kosztów związanych np. z dodatkową kilometrówką, gdy klient mieszka daleko od sklepu.

Ikea przyznaje, że usługę wprowadza etapowo i powoli, bo chce sprawdzić jak będzie odbierana przez klientów. Nie chce już na samym starcie ich zawieść.

- Stąd podjęliśmy decyzję, aby internetową sprzedaż mebli wprowadzić początkowo w jednym regionie, a następnie rozwijać ją w kolejnych. Zwiększając w ten sposób zasięg, możemy zadbać o wysoką jakość – mówi Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

d2wmlos

„Meble przez internet” są rozwiązaniem tymczasowym - dotyczą nadal tylko części Polski oraz wybranego asortymentu. Na przykład zamówić towar przez internet wraz z odbiorem nie w domu, ale w sklepie można tylko w Opolu. Ikea nie podaje dokładnie, co i gdzie sprzedaje. Wszystko zależy od konkretnego produktu. W przyszłości chce jednak, by cały asortyment można było zamówić w dowolne miejsce w Polsce.

Uruchomienie takiego sklepu on-line planowane jest na koniec 2017 roku.

d2wmlos

Podziel się opinią

Share
d2wmlos
d2wmlos