Trwa ładowanie...

Sklepy budowlane w weekend będą zamknięte. Morawiecki: wprowadzamy nowe ograniczenia

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. - W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, pozostawiamy natomiast otwarte sklepy spożywcze, apteki, drogerie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Decyzja uzasadniana jest rosnącą liczbą przypadków zachorowań w Polsce.

Sklepy budowlane w weekend będą zamknięte. Morawiecki: wprowadzamy nowe ograniczeniaŹródło: PAP, fot: Michał Zieliński
d20bhu0
d20bhu0

Sklepy budowlane w weekend będą zamknięte. Morawiecki: wprowadzamy nowe ograniczenia

Jak podkreślił Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, koniecznym jest dalsze ograniczanie "dystansu społecznego na ulicach". Służyć mają temu kolejne obostrzenia w dostępie do m.in. parków, bulwarów czy miejsc rekreacji. Tym samym w weekend zamknięte zostaną również wszystkie sklepy budowlane. Premier zapowiedział jednocześnie zamknięcie punktów kosmetycznych, zmian w dostępie do sklepów i placówek pocztowych.

Oglądaj: Tarcza antykryzysowa. Jaka pomoc dla branży turystycznej

Morawiecki poinformował także o konieczności wprowadzenia kolejnych ograniczeń, które mogą przyczynić się do szybszej stabilizacji w życiu społecznym i gospodarczym Polaków. W jego ocenie ograniczenie do absolutnego minimum przebywania w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do kontaktów międzyludzkich (dyskonty, sklepy budowlane czy parki), ma prawo przyspieszyć proces powrotu "do normalności".

Sklepy budowlane w weekend będą zamknięte. Morawiecki: wprowadzamy nowe ograniczenia

Podczas wtorkowej konferencji ogłoszone zostały nowe zasady izolacji w dobie pandemii koronawirusa. Z domu wyjść można będzie tylko w pojedynkę, limity osób w sklepach, godziny tylko dla seniorów. Do tego zamknięte skwery, bulwary czy miejsca rekreacji. Minister zdrowia rekomenduje, by na święta nie spotykać się w gronie rodzinnym.

- Do świąt zakażeń na pewno będzie przybywać, możemy tylko rekomendować, by nie spotykać się w szerokim gronie rodzinnym, bo to zwiększa ryzyko - powiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, najbliższe dwa tygodnie powinniśmy spędzić w maksymalnej izolacji.

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0