Trwa ładowanie...
d44y9vi
16-02-2017 17:55

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- PGNiG szacuje, że zysk netto grupy w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 690 mln zł, z uwzględnieniem wpływu odpisów aktualizacyjnych. EBITDA grupy w IV kwartale sięgnęła 1,69 mld zł, a EBIT 1,02 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.

d44y9vi
d44y9vi

- Ronson miał w IV kw. 2016 roku 53,7 mln zł zysku netto, 66,2 mln zł zysku operacyjnego i 282,2 mln zł przychodów. W całym 2016 roku grupa miała 64,5 mln zł zysku netto i 484,8 mln zł przychodów. EBIT za cały rok wyniósł 84,55 mln zł.

- Ronson planuje przekazać w 2017 roku klientom prawie 1000 lokali, a sprzedać prawie 800 - powiedział na konferencji Tomasz Łapiński, członek zarządu i dyrektor finansowy grupy. Grupa spodziewa się dobrego pod względem wyników I kw. 2017 roku.

- Zarząd Ronsona opowiada się za dokonaniem jeszcze jednej płatności w formie dywidendy z zysku za 2016 r., prócz planowanej na marzec zaliczki - poinformował na konferencji prasowej Tomasz Łapiński, członek zarządu i dyrektor finansowy grupy.

- Ronson planuje w 2017 roku wydać na zakup działek 30-50 mln zł - poinformował na konferencji prasowej Tomasz Łapiński, członek zarządu i dyrektor finansowy grupy. Jak dodał, spółka rozgląda się za działkami w Poznaniu i Warszawie.

d44y9vi

- mBank wyłoży 50 mln euro w fundusz, którego celem jest rozwój i komercjalizacja technologii dla instytucji finansowych - podała spółka w materiałach przed konferencją.

- Maciej Reluga potwierdził w komentarzu dla PAP, że zastąpi Eamonna Crowleya na stanowisku CFO BZ WBK i jednocześnie nadal będzie pełnił funkcję głównego ekonomisty banku.

- Obecnie resort energii nie prowadzi prac analitycznych związanych z ewentualną konsolidacją polskiego sektora naftowego - poinformował PAP resort energii.

- Obecny poziom udziału Skarbu Państwa w PKN Orlen jest bezpieczny, ale trzeba go podnieść. Połączenie Orlenu z Lotosem to pomysł, dzięki któremu w połączonej firmie wzrósłby udział procentowy Skarbu Państwa - uważa Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

d44y9vi

- Akcjonariusze Mabionu zdecydowali o emisji do 4,5 mln akcji przeprowadzonej za granicą, w Europie lub USA - poinformowała agencja Bloomberg.

- UPC spodziewa się finalizacji transakcji przejęcia spółki Multimedia Polska pod koniec 2017 r. - wynika z raportu rocznego Liberty Global.

- Ghelamco Invest chce dokonać emisji obligacji o wartości pomiędzy 100-160 mln zł, w ramach programu emisyjnego o łącznej wartości 400 mln zł - podało Ghelamco Invest w komunikacie.

d44y9vi

- W wezwaniu ogłoszonym przez MCI.PrivateVentures na 3.797.097 akcji ATM-u nie złożono żadnego zapisu - poinformował pośredniczący w wezwaniu Millennium DM.

- Agencja Fitch podniosła ratingi IDR w walucie krajowej i obcej Polskich Kolei Państwowych z "BBB" do "BBB+" - poinformowała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingów jest stabilna.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d44y9vi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44y9vi