Trwa ładowanie...
daf4ai3
09-06-2016 18:10

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Operatorzy systemów dystrybucyjnych, spółki: Enea Operator, Energa Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator, Tauron Dystrybucja, otrzymali zgodę UOKiK na utworzenie spółki celowej CSWI - podał UOKiK na swojej stronie internetowej.

Share
daf4ai3

- Walne Netii zdecydowało o wypłacie 0,4 zł dywidendy na akcję za 2015 r.

- Uchwalenie przez walne Netii wyższej dywidendy za '15 niż proponowana przez zarząd nie wpłynie na realizację programu inwestycyjnego. W razie potrzeby spółka może zwiększyć zadłużenie lub zmniejszyć kwotę przeznaczoną na program skupu akcji - poinformowała Katarzyna Szwarc, dyrektor. ds. prawnych w grupie kapitałowej Netii.

- Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przedłużył do 31 grudnia 2016 r. okres obowiązywania taryfy dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa - poinformowało PGNiG w czwartkowym komunikacie.

- KGHM w kwietniu zapłacił 108,275 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

daf4ai3

- W TK Telekom, spółce zależnej Netii, raczej nie powinno dojść do strajku, gdyż większość załogi jest przeciw takiemu rozwiązaniu. Żądania związkowców odnośnie zaprzestania redukcji zatrudnienia są nie do zaakceptowania. Ewentualne podwyżki w TK Telekom nie wpłyną na szacowane wcześniej przez Netię synergie - powiedziała PAP dyr. ds. prawnych w grupie kapitałowej Netii Katarzyna Szwarc.

- Immofinanz sprzedał firmie Sapinda, strategicznemu inwestorowi, pakiet 18,5 proc. akcji spółki Buwog - podał Immofinanz w komunikacie. Cena sprzedaży wyniosła 19 euro za akcję, a wartość całej transakcji ok. 352 mln euro.

- Znaczący akcjonariusz Makaronów Polskich prowadzi negocjacje dotyczące sprzedaży swojego pakietu 19,39 proc. akcji tej spółki na rzecz potencjalnego egipskiego inwestora Raya Holding for Technology&Telecommunications - podały Makarony Polskie w komunikacie.

- TFI PZU ma 5.847.483 akcji i PDA Auto Partner, co daje łącznie 6,2207 proc. udział w kapitale zakładowym spółki - poinformowała spółka w komunikacie.

daf4ai3

- Walne spółki IMS zdecydowało o wypłacie 0,23 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie. Tym samym do akcjonariuszy trafi ponad 7,7 mln zł.

- Artnews, spółka notowana na rynku NewConnect, złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

daf4ai3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daf4ai3
daf4ai3