Trwa ładowanie...
d28r09z
16-06-2016 17:25

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Akcjonariusze Banku Pekao SA zdecydowali w czwartek o wypłacie 8,7 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. Łączna wartość dywidendy wynosi 2,28 mld zł.

Share
d28r09z

- Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych PZU. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie - poinformował w czwartek PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

- PKO Bank Hipoteczny wyemituje listy zastawne o wartości 500 mln zł. W procesie budowy księgi popytu inwestorzy złożyli deklaracje nabycia na kwotę 681,5 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

- Dywidenda Ciechu za rok 2015 wyniesie 2,85 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie po walnym zgromadzeniu.

- Idea Leasing, spółka zależna Idea Banku otrzyma od Europejskiego Banku Inwestycyjnego kredyt w wysokości 50 mln euro w celu finansowania akcji leasingowej na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz finansowania przedsiębiorstw o średnim poziomie kapitalizacji - poinformował Idea Bank w komunikacie.

d28r09z

- Wasko podpisało umowę z Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System za około 4,2 mln zł brutto. Spółka zdobyła także kontrakt z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej za 11 mln zł brutto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego.

- Janusz Czarnecki został nowym wiceprezesem ds. technicznych w spółkach Tauron Wydobycie, a także Nowe Brzeszcze Grupa Tauron. Objął te stanowiska po rezygnacji Tomasza Cudnego, który w ostatnich dniach został prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).

- ZWZ Impexmetalu upoważniło zarząd spółki do skupu akcji własnych. Akcjonariusze zdecydowali, że zysk netto za 2015 rok w wysokości 47,6 mln zł przeznaczony będzie w całości na zasilenie kapitału rezerwowego spółki z przeznaczeniem na finansowanie tego skupu - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rada Dyrektorów Pegas Nonwovens zdecydowała o utworzeniu spółki zależnej w Republice Południowej Afryki i rozpoczęciu negocjacji w sprawie zakupu tam gruntu w celu budowy zakładu produkcyjnego - podała spółka w komunikacie.

d28r09z

- Notowany na NewConnect Kupiec może wypłacić 0,06 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 rok - wynika z uchwał przygotowanych na walne spółki, które odbędzie się 12 lipca. Łącznie na dywidendę miałoby trafić 264,9 tys. zł.

- Raya Holding for Technology & Telecommunications przeprowadzi badanie due diligence w Makaronach Polskich - poinformowała spółka w komunikacie. Badanie ma się zakończyć do 31 lipca.

- Notowana na NewConnect BioMaxima podpisała list intencyjny w sprawie nabycia 80 proc. udziałów w dwóch rumuńskich spółkach QIAS MED oraz ISTAR - poinformowała spółka w komunikacie. Cenę nabycia ustalono na 160 tys. euro, a ostateczna umowa - po zgodzie rady nadzorczej - powinna zostać zawarta do 31 sierpnia 2016 r.

- Erbud podpisał z Holdinvest umowę ws. sprzedaży 100 proc. akcji spółki Budlex za 45 mln zł. Przed sprzedażą Budlex wpłaci Erbudowi 17 mln zł dywidendy. Transakcja będzie miała negatywny wpływ na zysk w wysokości ok. 10 mln zł w sprawozdaniu jednostkowym i ok. 24,5 mln zł w skonsolidowanym - podał Erbud w komunikacie.

d28r09z

- Inter Cars wypłaci 0,71 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 rok - podała spółka w komunikacie po walnym zgromadzeniu.

- Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił zażalenia na postanowienie Sądu Upadłościowego ws. zatwierdzenia układu zawartego przez PBG z wierzycielami w sierpniu 2015 r., co oznacza, że postanowienie sądu o zatwierdzeniu układu zawartego przez PBG z wierzycielami jest prawomocne - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze spółki Groclin zdecydowali o wypłacie w formie dywidendy 5,8 mln zł z kapitału zapasowego utworzonego z zysku z lat ubiegłych, co daje 0,5 zł na akcję - podała spółka w treści uchwał przyjętych przez ZWZ 15 czerwca.

- Walne zgromadzenie PPH Kompap podjęło decyzję o wypłacie 936 tys. zł dywidendy, czyli 0,2 zł na akcję z kapitału zapasowego utworzonego z zysków z lat poprzednich - podała spółka w komunikacie.

d28r09z

- Spółka zależna od Vantage Development podpisała przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntów we Wrocławiu o łącznej powierzchni ok. 3 ha, za cenę 34,3 mln zł brutto - podał deweloper w komunikacie.

- Akcjonariusze notowanej na NewConect spółki biotechnologicznej Pharmena zdecydowali o wypłacie 0,12 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Kruka podjął w czwartek uchwałę o emisji kolejnej serii obligacji. Spółka zaoferuje do 650 tys. papierów. Łączna wartość emisji nie przekroczy 65 mln zł - podał Kruk w komunikacie.

- Po otrzymaniu wstępnych wyników finansowych za maj Helio szacuje, że po raz pierwszy w historii spółka może pokazać dodatni wynik finansowy netto za ostatni kwartał roku obrotowego - podała spółka w komunikacie.

d28r09z

- Uchwała o zniesieniu dematerializacji akcji Redanu została wycofana z porządku obrad na walnym zgromadzeniu spółki. Opoka TFI, której fundusze są akcjonariuszami spółki, oczekuje podniesienia ceny w wezwaniu ogłoszonym przez głównego właściciela - podało TFI w komunikacie prasowym.

- The Farm 51 na 1 lipca planuje premierę aplikacji Chernobyl VR Project na urządzenia Oculus Rift - poinformowała spółka w komunikacie.

- Polenergia sprzedała na rzecz DP System projekt Zakrzów za ok. 6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Katowicki Holding Węglowy (KHW) - jedna z trzech największych górniczych spółek - zmniejszył w ubiegłym roku stratę netto prawie o połowę, do 238,4 mln zł z 467,4 mln zł w roku 2014 - wynika z opublikowanego w czwartek raportu rocznego spółki.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d28r09z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28r09z
d28r09z