Trwa ładowanie...
d3h9jud
20-10-2016 18:20

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Dochody budżetowe w 2017 roku z tytułu dywidend od spółek paliwowych i energetycznych planowane są na 1 mld zł - poinformował podczas komisji sejmowej wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Dodał, że założenia te są zachowawcze.

d3h9jud
d3h9jud

- Zysk netto PKN Orlen w trzecim kwartale 2016 roku wyniósł 1,53 mld zł wobec 795 mln zł przed rokiem. Wynik był wyższy od konsensusu na poziomie 1,45 mld zł. Rekordowe wyniki pokazał segment detaliczny.

- Po trzech kwartałach 2016 roku nakłady inwestycyjne grupy Orlen wyniosły 2,92 mld zł - podała spółka w prezentacji. Przedstawiciele koncernu poinformowali na konferencji, że w całym roku CAPEX grupy, razem z wydatkami na odbudowę instalacji w Litvinowie, wyniesie ok. 5 mld zł.

- W trzecim kwartale 2016 roku EBITDA LIFO segmentu downstream PKN Orlen wyniosła 1,7 mld zł wobec 1,66 mld zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

- W czwartym kwartale 2016 roku marża rafineryjna PKN Orlen rośnie do 6,4 USD za baryłkę z 4,3 USD w III kw. Dyferencjał Ural/Brent zwiększa się do 2,8 USD na baryłkę z 2,4 USD na baryłkę kwartał wcześniej.

d3h9jud

- Unipetrol z grupy PKN Orlen wznowił produkcję jednostki etylenu w czeskich zakładach Chempark Zaluzi w Litvinowie, gdzie w sierpniu 2015 r. doszło do pożaru i awarii. Obecnie pracuje tam 7 z 10 pieców odbudowanego krakingu parowego.

- Bank BPH wycofał deklarację uczestnictwa w fixingu WIBOR ze skutkiem od 4 listopada - poinformowano w komunikacie ACI Polska.

- Zysk netto Grupy Kęty w III kwartale 2016 roku wyniósł 86,5 mln zł - poinformowała spółka w raporcie. Wcześniejsza prognoza spółki zakładała, że skonsolidowany zysk netto w tym okresie wyniesie około 78 mln zł.

- Strategia Grupy Kęty, która ma zostać upubliczniona w lutym, będzie dotyczyła trzech głównych segmentów. Grupa myśli jednak o silnej "czwartej nodze" i nie wyklucza, że mogłaby ona powstać przez akwizycję - poinformowali na spotkaniu z inwestorami przedstawiciele spółki.

d3h9jud

- Zysk netto z działalności kontynuowanej grupy Idea Banku w III kwartale 2016 roku wyniósł 51,7 mln zł , co oznacza spadek 0,9 proc. rdr - poinformował bank w raporcie.

- Idea Bank liczy, że kolejne okresy przyniosą stabilizację wyniku prowizyjnego i wzrost wyniku odsetkowego, bank chce mieć kwartalnie zysk netto powyżej 60 mln zł. Zarząd banku rozważy rekomendowanie dywidendy z zysku za 2016 rok - poinformował PAP prezes banku.

- Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o obniżeniu do 1,89 p.p. dodatkowego wymogu kapitałowego związanego z portfelem walutowych kredytów hipotecznych z 2,03 p.p. zalecanych wcześniej - poinformował bank w komunikacie.

d3h9jud

- Podnoszenie wartości nominalnej akcji w niektórych spółkach jest możliwe i potrzebne, ale nie ma żadnych decyzji kiedy i czy w ogóle do tego dojdzie - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nie zdecydował jeszcze, czy konieczne będą zmiany kadrowe w nadzorowanych przez niego spółkach.

- Polski rząd nie planuje podnosić wartości nominalnej akcji PZU - potwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Henryk Kowalczyk, cytowany przez agencję Bloomberg.

- Chemoservis-Dwory został wybrany przez Flukar do zaprojektowania i wykonania kompletnego zakładu do regeneracji olejów przepracowanych. Łączne wynagrodzenie za wykonanie tych prac to 45,6 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

d3h9jud

- Spółka Fachowcy. pl Ventures, która dostarcza usługi w zakresie kompleksowej obecności małych i średnich firm w internecie, chce w drugiej połowie 2017 roku przejść na rynek główny warszawskiej giełdy - podała spółka w komunikacie.

- PGE GIEK dokonał, według stanu na 30 września, odpisu w wysokości 15,5 mln zł w związku z katastrofą w Kopalni Węgla Brunatnego Turów - poinformował w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- PGG miała po III kw. stratę netto w wysokości 364 mln zł - poinformował w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d3h9jud

- Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH, bez kredytów hipotecznych klientów indywidualnych oraz TFI, planowane jest na początek listopada - poinformował BPH w czwartkowym komunikacie prasowym.

- Rafamet zawarł z firmą Chew Choon Seng & Son Limited Partnership z Tajlandii umowę na dostawę dla State Railway of Thailand trzech tokarek kołowych oraz ich montaż, instalację i roczny serwis za niemal 8 mln zł - informuje Rafamet.

- Altus TFI jest zainteresowane inwestycjami w spółki technologiczne na polskim rynku. Towarzystwo kupuje pakiet kontrolny w spółce LifeTube - podał LifeTube w komunikacie.

d3h9jud

- Ministerstwo Energii liczy, że banki, będące obligatariuszami Katowickiego Holdingu Węglowego, przesuną spłatę zobowiązań i umorzą część zadłużenia spółki - poinformował dziennikarzy wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Grupa AmRest szacuje, że jej przychody ze sprzedaży w III kwartale 2016 roku wyniosły 1,158 mln zł, co oznacza wzrost o 34,4 proc. rdr w złotych i 32,1 proc. rdr w walutach lokalnych - podał AmRest w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud