Trwa ładowanie...
d3obpou

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Negocjacje w sprawie nabycia pakietu akcji Banku Pekao przez PZU i PFR są w końcowej fazie - ocenił w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki. Według niego nie pojawiły się jak dotąd "wielkie przeszkody" w negocjacjach.

Share
d3obpou

- W grudniu będzie gotowy program dla górnictwa węgla kamiennego na lata 2016-2030 - napisał w interpelacji minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Wartość portfela zamówień Qumaka do realizacji na 2016 r. i lata późniejsze na początku listopada wynosiła ponad 241 mln zł, z czego 121 mln zł dotyczy 2016 roku - podała spółka w raporcie. Przed rokiem wartość portfela na początku listopada wynosiła ponad 377 mln zł.

- Akcjonariusze Kruszwicy upoważnili zarząd spółki do wykorzystania kapitału rezerwowego utworzonego z zysku na wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2016 - wynika z uchwał czwartkowego walnego.

d3obpou

- Zarząd Polimeksu-Mostostalu planuje podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję do 150 mln akcji serii T w trybie subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

- Negocjacje w sprawie nabycia pakietu akcji Banku Pekao przez PZU i PFR są w końcowej fazie - ocenił w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki. Według niego nie pojawiły się jak dotąd "wielkie przeszkody" w negocjacjach.

- Notowana na NewConnect BioMaxima sfinalizowała zakup 80 proc. udziałów w dwóch rumuńskich spółkach QIAS MED oraz ISTAR - poinformowała spółka w komunikacie. Grupa zamierza rozpocząć konsolidację przejętych spółek z własną firmą Roco Sistem i utworzyć spółkę BioMaxima Romania.

- Esotiq & Henderson chce w przyszłym roku zwiększyć sprzedaż dwucyfrowo i utrzymać marżę brutto pomimo wzrostu kursu dolara - poinformował prezes Adam Skrzypek. Czwarty kwartał tego roku powinien być lepszy pod względem wyników niż trzeci.

d3obpou

- AB docelowo chce być spółką dywidendową i ma nadzieję, że w przyszłym roku powróci do dzielenia się zyskiem. Grupa spodziewa się, że w przyszłości mogą wzrosnąć stawki ubezpieczeń należności. Dystrybutor odczuwa obecnie silną presję na marże - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes AB Andrzej Przybyło.

- Trans Polonia chce rozwijać transport produktów chemicznych, korzystając z dobrej koniunktury w tym segmencie. Nie wyklucza przejęć podmiotów specjalizujących się w przewozie chemikaliów z zagranicy. Interesujące oferty akwizycji mogą oscylować w granicach 5-7 mln euro - szacuje prezes spółki.

- Siedmiu akcjonariuszy Quantum Software, którzy kontrolują 78,57 proc. głosów zawarło porozumienie w związku z zamiarem ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki. Przeprowadzenie wezwania może doprowadzić do przywrócenia akcjom formy dokumentu i wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym - podała spółka w komunikacie.

- Oferta konsorcjum, którego liderem jest Bumech, została wybrana przez KHW jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie wyrobisk przygotowawczych w KWK Murcki-Staszic - podała spółka w komunikacie. Wartość złożonej przez Bumech oferty to ponad 34,6 mln zł brutto.

- Cena emisyjna akcji serii E Open Finance została ustalona na 1,16 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou