Trwa ładowanie...
d2vhfd1

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Orange Polska nie rozmawia z EmiTelem ani T-Mobile Polska o sprzedaży swoich masztów telekomunikacyjnych - napisał na Twitterze rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński.

Share
d2vhfd1

- Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka wierzy w potencjał rynków wschodnich, dlatego mimo obecnego kryzysu nie zmienia swoich planów ukierunkowanych na rozwój na Wschodzie. Jednocześnie zwiększa sprzedaż krajową i coraz odważniej wychodzi na rynki zachodnie, bezpośrednio do kanału profesjonalnego.

- Udział Wieltonu w polskim rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o masie powyżej 3,5 tony wzrósł w okresie styczeń-październik do 14,89 proc. z 13,82 proc. w analogicznym okresie 2014 roku - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

- Polnord rusza ze sprzedażą 42 mieszkań, powstających w ramach II i III etapu inwestycji Brama Sopocka w Gdyni - podała spółka w komunikacie.

d2vhfd1

- APS Energia liczy na rekordową sprzedaż w 2015 rok, ale EBITDA i zysk netto mogą być "niezadowalające" - poinformował Piotr Szewczyk, prezes spółki. APS prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji i przygląda się rynkowi niemieckiemu. Backlog spółki na koniec trzeciego kwartału wynosi 25,7 mln zł.

- Ronson zawarł przedwstępną umowę zakupu działki na warszawskiej Białołęce, gdzie planuje wybudować osiedle na ok. 1500 mieszkań - poinformował deweloper w komunikacie. Jak podano, wartość transakcji wynosi prawie 36 mln zł, a pierwszy etap inwestycji może ruszyć pod koniec 2016 roku.

- Enel-Med chce utrzymać tempo wzrostu przychodów o 15-18 proc. rocznie - poinformował w rozmowie z PAP Adam Rozwadowski, prezes spółki. Dodał, że spółka chce rozwijać usługi komercyjne, które mają wyższe marże niż abonamentowe, w tym długoterminową opieką medyczną.

- Sfinks Polska chce pozyskać z emisji akcji 12 mln zł i zakończyć rok z dodatnimi kapitałami własnymi na poziomie 6 mln zł - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki. W 2020 roku Sfinks chce mieć ok. 200 restauracji.

d2vhfd1

- GTC kupiło w Budapeszcie budynek biurowy Duna Tower za 52,15 mln euro - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

- Cena maksymalna w ofercie publicznej Lokum Deweloper została obniżona do 15 zł 20 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2vhfd1

Podziel się opinią

Share
d2vhfd1
d2vhfd1