Trwa ładowanie...
d2iufmc

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-lipiec 2015 roku wyniósł 9,39 mld zł, spadając rok do roku o 9,7 proc. - podał na stronie internetowej Narodowy Bank Polski.

Share
d2iufmc

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lipcu 2015 roku 173.584 sztuki i było o 0,21 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Capital Park widzi zainteresowanie kompleksem biurowym Eurocentrum - poinformował na konferencji Marcin Juszczyk, dyrektor inwestycyjny spółki. Do sprzedaży może dojść w przyszłym roku. Spółka rozważy różne formy dystrybucji zysku po transakcji, m.in. dywidendę lub skup akcji.

- Asseco Poland prowadzi prace i obecnie jest bliskie finalizacji przejęcia średniej wielkości spółki, która pozwoli grupie wejść na nowe rynki afrykańskie takie jak Angola czy Mozambik. Wartość transakcji może być porównywalna do zakupu rosyjskiej R-Style Softlab - poinformowało PAP źródło zbliżone do spółki.

d2iufmc

- Wikana chce zwiększyć marżę brutto do ok. 20 proc. - poinformował na konferencji prasowej Robert Pydzik, prezes spółki. Deweloper w I półroczu uzyskał pozwolenia na użytkowanie 13 tys. m kw. PUM, co zwiększy jego ofertę o ok. 230 mieszkań.

- Magellan spodziewa się, że druga połowa roku będzie dla spółki lepsza niż pierwsza. Pomóc ma w tym m.in. większa liczba umów z samorządami oraz rynek słowacki - podał w rozmowie z PAP prezes Krzysztof Kawalec.

- Tauron prawdopodobnie będzie musiał dokonać odpisów wartości aktywów wytwórczych na koniec roku - poinformował dziennikarzy Stanisław Tokarski, wiceprezes Tauronu.

- Tauron złoży ofertę na kupno kopalni Brzeszcze, ma wybranych partnerów do tej inwestycji - poinformował dziennikarzy Stanisław Tokarski, wiceprezes Tauronu ds. strategii.

d2iufmc

- W terminie przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu na Polcolorit nie złożono żadnego zapisu - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Kontraktacja portfela sprzedaży energii przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Fiten na lata 2016-18 wynosi 644 GWh wobec 24 GWh rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Poziom ten ma przełożyć się na ok. 129 mln zł przychodów, z czego 80 proc. zostanie zrealizowane w 2016 r.

- Australijska spółka wydobywcza Prairie Mining w piątek 4 września zadebiutuje na GPW - podała GPW w komunikacie.

- Plast-Box podpisał umowę z firmą Bekuplast umowę ramową na lata 2016-2017 z możliwością przedłużenia o rok - podał Plast-Box w komunikacie. Szacowana wartość kontraktu w okresie 3 lat wynosi ok. 34 mln zł.

d2iufmc

- KCI przewiduje, że wpływy z Gremi Business Park, projektu biurowego na krakowskim Zabłociu, wyniosą 50,31 mln zł. Prognozowane wpływy z mieszkaniowo-usługowego projektu Wrocławska na krakowskich Krowodrzach to 76 mln zł - poinformował Grzegorz Hajdarowicz, prezes spółki.

- Polska energetyka chce do 2022 r. odstawić jednostki wytwórcze o mocy 9-10 tys. MW - poinformował w czwartek Stanisław Tokarski, prezes Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie i wiceprezes grupy Tauron.

- Spółki należące do grupy PKP robią wspólne zakupy już trzeci rok z rzędu. Dzięki takiej strategii z roku na rok zwiększają się oszczędności. Rok 2015 będzie pod tym względem rekordowy, bowiem dzięki wspólnym postępowaniom udało się już zmniejszyć koszty o 70 mln zł, a do końca roku kwota ta jeszcze wzrośnie.

- Akcjonariusze Asbisu zdecydują o upoważnieniu rady dyrektorów spółki do przeprowadzenia skupu do 1 mln akcji własnych po cenie 0,5-6 zł za walor - wynika z projektów uchwał na NWZ zwołane na 30 września. Na realizację programu ma zostać przeznaczone maksymalnie 500 tys. dolarów.

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc