Trwa ładowanie...
d39x7o3

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Spółka Restrukturyzacji Kopalń otrzymała trzy oferty od chętnych na zakup KWK Brzeszcze. O złożeniu swojej oferty poinformował Tauron.

Share
d39x7o3

- Best podpisał z AGIO RB FIZ przedwstępną umowę dotyczącą zakupu 29,43 proc. akcji w Kredyt Inkaso za 152,3 mln zł, a w niedługim czasie planuje zwiększyć udział do blisko 33 proc. Spółka planuje dalsze zwiększenie zaangażowania - poinformował Best w komunikacie.

- Sigvaris Holding wezwała do sprzedaży wszystkich akcji spółki Pani Teresa Medica. Wzywający oferuje po 15,45 zł za walor, przy czym akcjonariusz dominujący giełdowej spółki ma otrzymać za każdą akcję 13,4 zł - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Budowa nowego bloku elektrowni Turów nie jest zagrożona, ale konieczność modyfikacji projektu technicznego "wpłynie na termin oddania bloku" - powiedział w czwartek wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

d39x7o3

- Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie PKP Energetyki przez CVC Capital Partners - podała KE w komunikacie.

- Projekty uchwał na walne zgromadzenie spółki Fota zakładają "omówienie działań" zmierzających do emisji nowych akcji, które mogłyby zostać wydane wierzycielom oraz być objęte w zamian za "nieruchomości" - podała spółka w komunikacie.

- Spółka zależna Unibepu podpisała z FSMNW Poznań przedwstępną umowę sprzedaży prawa użytkowania gruntu położonego przy ulicach Roboczej i Czarnieckiego w Poznaniu wraz z prawem własności budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi oraz zagospodarowaniem terenu za 40,68 mln zł netto - podał Unibep.

- W jednej transakcji pakietowej właściciela zmieniło 3,06 mln akcji Polnordu, stanowiących 9,5 proc. kapitału zakładowego spółki. Papiery sprzedawano po 9,75 zł, a łączna wartość pakietu wyniosła 30,1 mln zł.

d39x7o3

- Lentex planuje inwestycję w nową linię technologiczną do produkcji włóknin w Lublińcu. Szacowany łączny koszt inwestycji to 50,3 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Tim podtrzymuje, że wypracuje na koniec 2015 roku zysk operacyjny i liczy na wzrost sprzedaży, szczególnie w segmencie produktów wysokomarżowych - powiedział na konferencji Krzysztof Folta, prezes spółki. Dodał, że spodziewa się ożywienia w branży budowlanej w 2016 roku.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d39x7o3

Podziel się opinią

Share
d39x7o3
d39x7o3