Trwa ładowanie...
d1kdav6

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- MSP kończy analizy dot. wyboru ścieżki konsolidacji polskiego przemysłu energetycznego, przedstawi ją w styczniu - podał resort w komunikacie.

Share
d1kdav6

- Grupa Energa podpisała z TFI BGK umowę o współpracy w celu powołania funduszu Corporate Venture Capital, który będzie inwestować w mniejszościowe udziały młodych, innowacyjnych spółek - podała Energa w komunikacie prasowym.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w grudniu 2014 r. spadła do 6,83 USD/bbl z 8,29 USD/bbl w listopadzie - poinformowała firma na stronach internetowych.

- Dom Development w 2014 r. sprzedał netto 1.889 mieszkań i przekazał 1.958 lokali - podała spółka w komunikatach.

d1kdav6

- Polnord sprzedał w 2014 r. łącznie 1251 lokali netto, w tym 328 w samym IV kwartale - poinformowała spółka w komunikacie.

- Inpro sprzedało w 2014 r. 421 lokali netto, z czego 98 w IV kwartale - podała spółka w komunikacie przesłanym PAP.

- FAM GK planuje zwołanie NWZ, które zdecydować ma o emisji 75,86 mln akcji serii G z zachowaniem prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie.

- Kurs PDA Dekpolu na otwarciu w debiucie na GPW nie zmienił się i wyniósł 15 zł.

d1kdav6

- Dekpol liczy, że w 2015 r. co najmniej utrzyma wyniki na poziomie z 2014 r. - poinformował prezes spółki Mariusz Tuchlin. Dekpol pozyskał w IPO mniej niż planował i w I kwartale poda alternatywne źródła finansowania celów emisyjnych, a jednym z nich może być emisja obligacji.

- Kerdos Group planuje, że do końca 2017 roku liczba drogerii Dayli wzrośnie do 300-350 z 169 obecnie - podał Kerdos w czwartkowym komunikacie.

- Francuski bank Societe Generale oraz inwestor Leszek Czarnecki rozważają odkupienie od Carlo Tassara udziałów w Alior Banku - poinformował w czwartek Bloomberg, powołując się na nieoficjalne informacje.

- Bogdanka zanotowała w 2014 roku wydobycie w wysokości 9,19 mln ton, co oznacza wzrost o 10 proc. rdr - podała Bogdanka w komunikacie prasowym.

d1kdav6

- Kompania Węglowa nie ma już czasu na negocjacje, rządowy plan naprawczy jest w czwartek prezentowany załogom kopalń - powiedział prezes KW Krzysztof Sędzikowski. Zastrzegł, że liczy na odpowiedzialność związków i wskazał na rozwiązania w planie chroniące pracowników.

- Pozytywna opinia rady przy FDA dotycząca rejestracji na amerykańskim rynku pierwszego leku biopodobnego jest korzystna dla producentów takich farmaceutyków. Mabion, który pracuje nad wprowadzeniem na rynek UE swojego pierwszego leku, w następnej kolejności zamierza zarejestrować go także w USA.

- Związki zawodowe JSW odmówiły rozmów w sprawie rozwiązań oszczędnościowych przygotowanych przez zarząd spółki - podała JSW w komunikacie prasowym.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w listopadzie 2014 roku 190.517 sztuk i było o 12,4 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

d1kdav6

- Wartość aktywów netto funduszy zarządzanych przez Pioneer Pekao TFI na koniec 2014 roku wyniosła 17,1 mld zł, co oznacza wzrost o 4,29 proc. rdr. W 2014 r. wpłacono do funduszy i subfunduszy Pioneer ponad 515 mln zł nowych środków - poinformowało TFI w komunikacie.

- Banco Santander chce podnieść kapitał o 7,5 mld euro, z wyłączeniem prawa poboru - podał bank w komunikacie.

- Grupa Robyg zakontraktowała w 2014 r. łącznie 2.118 lokali, po uwzględnieniu rezygnacji klientów - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1kdav6

Podziel się opinią

Share
d1kdav6
d1kdav6