Trwa ładowanie...
d2o2x3t

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Paweł Tamborski zrezygnował w czwartek z funkcji prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Decyzja wejdzie w życie z końcem roku - podała GPW w komunikacie.

Share
d2o2x3t

- Enea zawarła z BGK umowę programową dotyczącą emisji obligacji do kwoty 700 mln zł. Pieniądze pozyskiwane z przyszłych emisji będą przeznaczone na realizację strategii korporacyjnej grupy. Firma do 2020 r. planuje zainwestować łącznie prawie 17 mld zł.

- 15 mld zł wynoszą zobowiązania trzech spółek węglowych: Kompanii Węglowej (KW), Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW)
i Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) - poinformował w nocy ze środy na czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Minister Skarbu Państwa odwołał z rady nadzorczej Tauronu czterech członków i powołał w ich miejsce nowych - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

d2o2x3t

- Ministerstwo Skarbu Państwa odwołało z rady nadzorczej Energi Waldemara Kamrata, powołując na tę funkcję Romana Pionkowskiego. Z rady nadzorczej Enei odwołana została przez MSP Monika Macewicz, a powołany został Wiesław Piosik - podały spółki w komunikatach.

- Włoska spółka zależna Kruka wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności od Unione di Banche Italiane Scpa o wartości nominalnej ok. 83 mln euro (357,2 mln zł) - podał Kruk w komunikacie.

- Alior Bank ocenia, że szacowany przez analityków - bez uwzględnienia wpłaty na SK Bank - zysk netto banku na poziomie 353 mln zł może być wyższy, a w 2016 roku zyskowność banku może wzrosnąć w tempie dwucyfrowym - poinformował PAP Wojciech Sobieraj, prezes banku.

- Raiffeisen-Leasing Polska, której właścicielem jest Raiffeisen Bank Polska, rozszerzył programu sekurytyzacji wierzytelności leasingowych, w wyniku czego limit programu został zwiększony do niemal 1,5 mld zł z 950 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

d2o2x3t

- Konsolidacja górnictwa z energetyką na szerszą skalę wpłynie negatywnie na ratingi spółek energetycznych - poinformował Arkadiusz Wicik, dyrektor Fitch Ratings.

- Modelowa marża rafineryjna w listopadzie 2015 roku wzrosła do 6,9 USD na baryłce z 4,9 USD na baryłce w październiku. Rok wcześniej w listopadzie marża wynosiła 6,30 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło we październiku 176,88 tys. sztuk i było o 6,6 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest wyższy o 3,8 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Po tym jak Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o zakończeniu przez CSIOZ współpracy z obecnymi podwykonawcami w projekcie P1, w celu umożliwienia jego realizacji w nowej formule, Asseco Poland otrzymało z CSIOZ pismo o odstąpieniu od umowy. Spółka obecnie analizuje tę sytuację pod kątem prawnym.

d2o2x3t

- Mercor liczy, że inwestycje w zwiększanie mocy produkcyjnych, nowe produkty oraz przejęcie spółki Dunamenti wpłyną na poprawę wyników w nadchodzących kwartałach - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji. Mercor nie planuje wychodzenia z rynku rosyjskiego, mimo słabszych wyników.

- Braster przygotowuje się do wprowadzenia na rynek USA urządzenia Braster Tester i może to nastąpić wcześniej niż we wstępnie zakładanym 2018 roku - powiedział Marcin Halicki, prezes spółki. Dodał, że firma nie wyklucza w przyszłości kolejnej emisji akcji.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny 11 bit studios, sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji spółki serii od A do E - podała KNF w komunikacie.

- PZ Cormay zamierza dążyć do przejęcia pełnej kontroli nad Orph,e. Jednym z rozważanych kierunków jest zaoferowanie nowych akcji Cormaya obecnym właścicielom papierów Orph,e - podał PZ Cormay w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2o2x3t

Podziel się opinią

Share
d2o2x3t
d2o2x3t