Trwa ładowanie...
d2l4nlz
12-11-2015 18:15

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w trzecim kwartale 2015 roku 0,9 mln zł wobec 38,2 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał stratę netto na poziomie 28,4 mln zł.

Share
d2l4nlz

- Grupa LPP miała w III kwartale tego roku 79,7 mln zł zysku netto wobec 81,7 mln zł rok wcześniej. Wynik był o ok. 23 proc. wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 64,5 mln zł.

- LPP zakłada w tym roku wzrost sprzedaży o 5-10 proc. i spadek marży brutto o 4-6 p.p - podała spółka w prezentacji przed konferencją.

- LPP zakłada w 2016 roku CAPEX na poziomie 400 mln zł, co oznacza spadek o 20 proc. rdr - podała spółka w prezentacji. Powierzchnia handlowa ma wzrosnąć w przyszłym roku o ok. 15 proc. rdr.

- LPP ocenia, że w 2016 roku marża brutto na sprzedaży będzie porównywana rok do roku. Zakłada kilkuprocentowy wzrost sprzedaży LFL - poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

d2l4nlz

- Zysk EBITDA Cyfrowego Polsatu wyniósł w trzecim kwartale 930,4 mln zł, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się wyniku na poziomie 908,7 mln zł. Przychody operatora sięgnęły 2,415 mld zł, wobec konsensusu 2,424 mld zł.

- Naturalna byłaby współpraca Sferii, NetNet i P4 w zakresie wykorzystania pasma 800 MHz - poinformował na konferencji prasowej prezes Cyfrowego Polsatu Tomasz Gillner-Gorywoda.

- Cyfrowy Polsat liczy na utrzymanie wzrostu przychodów z abonenta (ARPU). W ciągu dwóch-trzech kwartałów wszyscy klienci usług komórkowych grupy mogą przejść na taryfy nielimitowane, co wypłaszczy trendy na spadającym rynku - podali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej PKP Cargo w trzecim kwartale wyniósł 64,4 mln zł i okazał się o 15,5 proc. wyższy od konsensusu PAP. Przychody wyniosły 1,207 mld zł i były o 2,9 proc. powyżej oczekiwań.

d2l4nlz

- Neuca wypracowała w III kwartale 2015 r. zysk netto w wysokości 24,8 mln zł, o 109 proc. wyższy rdr i o 20 proc. większy niż przewidywał konsensus - podała spółka. Udział Neuki w krajowym rynku hurtu aptecznego po trzech kwartałach wyniósł średnio 28,9 proc. wobec 27,7 proc. rok wcześniej.

- Zysk netto Forte wzrósł w III kw. 2015 r. do 23,4 mln zł z 15,2 mln zł przed rokiem. Konsensus rynkowy zakładał 21,4 mln zł zysku.

- Raiffeisen Bank International kontynuuje proces sprzedaży Raiffeisen Polbanku, harmonogram jego sprzedaży zależy od warunków rynkowych - poinformował RBI w czwartkowym raporcie.

- Zysk netto Banku BGŻ BNP Paribas w III kwartale 2015 roku wyniósł 40,4 mln zł, czyli spadł 41 proc. rdr - poinformował bank w czwartkowym raporcie.

d2l4nlz

- Koreańska firma farmaceutyczna Celltrion złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o rejestrację leku biopodobnego do MabThera/Rituxan (rituximab), nad którym pracuje również Mabion.

- Portfel zamówień Kopeksu na koniec III kwartału 2015 r. wyniósł 986,5 mln zł, o 29 proc. rdr i 10 proc. kdk - podała spółka w prezentacji.

- Uniwheels spodziewa się 20-22 proc. wzrostu zysku EBITDA w tym roku. Przychody grupy mają wzrosnąć o 17-20 proc. rok do roku, a wolumen sprzedanych felg zwiększyć się o 7-8 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Pioneer Investments i Santander Asset Management połączą się, by stworzyć globalnego lidera zarządzania aktywami. Podpisana została umowa ramowa w tej sprawie. Zamknięcie transakcji planowane jest w 2016 roku.

d2l4nlz

- Tauron prowadzi rozmowy na temat zwiększenia limitu wskaźnika dług netto/EBITDA - poinformował Jerzy Kurella prezes Tauronu.

- Tauron kupi Brzeszcze nawet bez emisji akcji - poinformował Jerzy Kurella, prezes spółki.

- Tauron szacuje, że obniżka WACC w segmencie dystrybucji w 2016 roku wpłynie negatywnie na poziom EBITDA w wysokości 250-290 mln zł - poinformowała wiceprezes Anna Striżyk.

- Wiceprezes Tauronu Anna Striżyk pytana, czy spółka będzie musiała utworzyć odpisy na utratę wartości na koniec czwartego kwartału, wskazała, że będzie to zależało od kilku czynników i nie jest w stanie w tej chwili tego przesądzić.

d2l4nlz

- Kopex liczy, że wypracuje w całym 2015 r. wynik netto zbliżony do zera, ale dodatni - poinformowała na konferencji Joanna Węgrzyn, dyrektor finansowa spółki.

- ABC Data prognozuje wypracowanie w 2015 r. 49,07 mln zł zysku netto i 68,02 mln zł EBITDA w 2015 r. Przychody mają wynieść 4,76 mld zł - podała spółka w komunikacie.

- ABC Data w III kw. zanotowała spadek udziału produktów, które z początkiem lipca zostały objęte odwróconym VAT w strukturze sprzedaży o 13 proc. kdk. W IV kw. sytuacja wygląda bardzo podobnie - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- ABC Data prowadzi rozmowy ws. akwizycji. Potencjalne transakcje nie wpłyną jednak na wyniki w 2015 r. Zakup innych podmiotów planuje sfinansować długiem - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki. Spółka rozszerzyła ofertę o produkty z nowych branż i planuje dalszą rozbudowę portfolio.

d2l4nlz

- Private Equity Managers ocenia, że w 2015 roku zrealizuje prognozę na 2015 rok, zakładającą wypracowanie 51,8 mln zł zysku netto. W 2016 roku wyniki grupy powinny być lepsze - poinformował Cezary Smorszczewski, prezes spółki.

- Vivid Games, notowany na rynku NewConnect producent gier, kończy prace nad prospektem dotyczącym przeniesienia notowań na rynek główny GPW i planuje złożyć go do KNF jeszcze w tym roku - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki. W związku ze zbliżającą się premierą gry Real Boxing 2 Creed, liczą na wzrost przychodów w kolejnych kwartałach.

- Formula Systems, spółka z grupy Asseco Poland, miała w III kw. 2015 r. 6,18 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom spółki w porównaniu do 6,25 mln USD rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym przesłanym SEC.

- Estońska spółka City Service, notowana na rynku głównym AB Nasdaq OMX w Wilnie, zamierza wprowadzić do obrotu na warszawską giełdę swoje akcje - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

- Problemy w górnictwie pojawią się prawdopodobnie już w grudniu, trzeba więc bardzo szybko powołać Ministerstwo Energetyki - mówi PAP Henryk Kowalczyk, który ma być szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego zdaniem likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa potrwa maksymalnie dwa lata.

- Zysk netto grupy Raiffeisen Bank Polska po trzech kwartałach 2015 roku wyniósł 159,9 mln zł, czyli spadł 0,5 proc. rdr - poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

- Pomimo podniesienia ceny w wezwaniu na akcje Torpolu, zarząd tej spółki nadal ocenia ją jako nieadekwatną i niższą od ceny godziwej - podała spółka w komunikacie.

- Strategia Neuki zakłada, że nowe segmenty działalności grupy, tj. przychodnie, badania kliniczne i telemedycyna przyniosą znaczący pozytywny wpływ na wynik netto grupy w perspektywie trzech lat - podała spółka w prezentacji.

- Oferta Porr Polska Infrastructure i Unibepu za 404,5 mln zł brutto okazała się najtańsza w przetargu na budowę drogi krajowej S8 na odcinku: węzeł Poręba - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej. Druga pod względem ceny okazała się oferta konsorcjum Trakcji za 418 mln zł - podała GDDKiA.

- CD Projekt jest zadowolony z wyników za III kw. oraz sprzedaży Wiedźmina 3, która idzie lepiej, niż zakładały wewnętrzne plany spółki. CD Projekt nie będzie podawał wyników sprzedaży Wiedźmina 3 w raportach okresowych. Planuje to robić przy osiągnięciu "okrągłej liczby" sprzedanych sztuk.

- Krynica Vitamin zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji i wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie - podała spółka w komunikacie prasowym. Przeprowadzenie oferty planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

- Gamrat, spółka zależna Lenteksu, podpisała list intencyjny w sprawie nabycia 100 proc. akcji spółki Baltic Wood, producenta podłóg drewnianych - podał Lentex w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2l4nlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4nlz