Trwa ładowanie...
d1lple4
02-12-2016 18:25

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- KGHM w październiku zapłacił 108,05 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

d1lple4

- Kopex, jego wybrane spółki zależne, wierzyciele finansowi oraz TDJ Equity IV podpisali 1 grudnia 2016 r. umowę restrukturyzacyjną - podał Kopex w komunikacie.

- Enea uzyskała wyłączność negocjacyjną na zakup 100 proc. akcji Engie Energia Polska, która będzie obowiązywała do końca 2016 r. - podała Enea w komunikacie.

- Spółka TDJ sfinalizowała umowę inwestycyjną zawartą z Krzysztofem Jędrzejewskim. Tym samym TDJ przejęła pośrednią kontrolę nad większościowym pakietem akcji Kopex - poinformowała spółka w komunikacie.

- Polsat był liderem oglądalności w listopadzie. Średni dobowy udział tego kanału wzrósł o 0,39 pkt. proc. rdr i wyniósł 11,77 proc. - wynika z danych Nielsen AM przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Udział stacji wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 wyniósł 13,31 proc., po spadku o 0,5 pkt. proc. rdr.

d1lple4

- Kruk uplasował obligacje o wartości przekraczającej 40 mln zł oferowanych w ramach IV programu obligacji publicznych - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

- Sąd nakazał GDDKiA zapłatę na rzecz Mostostalu Warszawa oraz Acciona Infraestructuras 11,3 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi w związku z realizacją umowy na budowę autostrady A4 na odcinku od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód - podał Mostostal w komunikacie.

- Feerum, producent elewatorów zbożowych, podtrzymał, że spodziewa się poprawy wyników w 2017 r. Spółka z optymizmem patrzy także na 2018 r. - poinformował podczas piątkowej konferencji zarząd. Grupa intensyfikuje działania sprzedażowe na rynkach zagranicznych, oczekuje także "uwolnienia" środków unijnych z ARiMR w I kw. 2017 r.

- Arrinera, notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego, z publicznej emisji akcji chce pozyskać 10,1 mln zł netto. Środki z emisji planuje przeznaczyć na dalszy rozwój działalności, w tym na rozpoczęcie produkcji samochodu wyścigowego klasy GT3 - podała spółka w komunikacie prasowym.

d1lple4

- Kruk, który właśnie uplasował obligacje o wartości około 40 mln zł, nie zakłada kolejnej emisji w 2016 roku, planuje, że wyjdzie na rynek w 2017 roku - poinformował PAP Piotr Krupa, prezes Kruka.

- Polenergia Dystrybucja z Grupy Polenergia podpisała z ING Bankiem Śląskim umowę finansowania w ciągu dwóch lat planu inwestycyjnego o wartości ponad 21 mln zł - podała Polenergia w komunikacie prasowym.

- P4, operator sieci Play, prowadzi wstępne rozmowy z bankami na temat możliwości rekapitalizacji spółki lub refinansowania, po tym jak proces sprzedaży operatora został zawieszony - poinformował TMT Finance, powołując się na nieoficjalne źródła.

- TFI PZU uruchamia kilka nowych funduszy inwestycyjnych, w tym fundusz absolutnej stopy zwrotu, który ma ruszyć w 2017 roku i inwestować na warszawskiej giełdzie - poinformował na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami Marcin Wlazło, pełniący obowiązki prezesa TFI PZU.

d1lple4

- TFI Allianz uruchomi w lutym 2017 roku nowy FIZ, który powstanie z przekształcenia obecnego już w ofercie TFI funduszu - poinformował na piątkowej konferencji prasowej prezes TFI Allianz Robert Hoerberg. Dodał, że nowy fundusz będzie inwestował w obligacje indeksowane do inflacji oraz akcje i surowce.

- Grupa Maspex Wadowice, jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w branży spożywczej, otrzymała 60 mln euro kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych i magazynów w Lublinie, Olsztynku, Łowiczu i Tychach.

- Spółka Outdoorzy, zajmująca się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem sklepu internetowego, zadebiutuje na NewConnect 6 grudnia 2016 r. - wynika z uchwały zarządu giełdy.

- Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła w listopadzie rdr o około 9,9 proc. i wyniosła 185 mln zł - poinformowała Emperia w komunikacie.

- Cena emisyjna akcji serii H w ofercie notowanej na NewConnect spółki Arrinera została ustalona na 9 zł, po przeprowadzeniu procesu budowy księgi popytu - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1lple4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lple4