Trwa ładowanie...
d17tljy

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- KNF zaleciła PKO BP utrzymywanie na poziomie skonsolidowanym dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych na poziomie 0,79 pp dla łącznego współczynnika kapitałowego - poinformował bank w komunikacie.

Share
d17tljy

- Budimex podpisał z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Białymstoku umowę na zaprojektowanie, budowę drogi wojewódzkiej nr 678 na odcinku od m. Horodniany do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 682 w m. Markowszczyzna. Wartość zlecenia to 116,9 mln zł - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Eurocash sfinalizował przejęcie 100 proc. udziałów w spółce Polska Dystrybucja Alkoholi (PDA), zajmującej się dystrybucją alkoholi w centralnej Polsce - podała spółka w komunikacie.

- Skanska sprzedała hotel Westin Warsaw katarskiemu holdingowi Al Sraiya - poinformowała Skanska w komunikacie prasowym.

d17tljy

- Wyodrębniona część T-matic Systems, spółki zależnej Arcusa została połączona z Rikaline - producentem aplikacji i urządzeń do zarządzania flotą samochodową. W wyniku transakcji powstała spółka Geotik, w której T-matic ma 65,67 proc. akcji. Zarząd tej firmy zakłada znaczący wzrost przychodów w ciągu najbliższych lat - podał Arcus w komunikacie.

- Ursus otrzymał w piątek zaliczkę z tytułu umowy z tanzańską spółką National Development Corporation. Na konto spółki wpłynęła kwota o wartości blisko 92 mln zł, która stanowi 40 proc. wartości umowy - podała spółka w komunikacie.

- Giełda Papierów Wartościowych przydzieliła maksymalną liczbę 600.000 obligacji serii D skierowanych do inwestorów instytucjonalnych. Inwestorzy zadeklarowali chęć objęcia ponad dwukrotnie więcej obligacji tej serii - poinformowała giełda w komunikacie prasowym.

- Robyg Global Park, spółka zależna Robyga, podpisała umowę zobowiązującą, dotyczącą zakupu za 10 mln euro nieruchomości w Gdańsku o łącznej powierzchni około 4,6 ha - podał Robyg w komunikacie.

d17tljy

- Kancelaria Medius kupiła portfel wierzytelności o wartości nominalnej łącznie 5,937 mln euro, co - według średniego kursu NBP z 30 grudnia - oznacza kwotę 26,24 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd spółki Best postanowił zwiększyć wartość odpisu związanego z inwestycją w Kredyt Inkaso o dodatkowe 46,1 mln zł. W związku z tym szacunkowy wpływ odpisu na wynik finansowy grupy za IV kwartał 2016 roku wynosi 41 mln zł - poinformował Best w komunikacie.

- Sławomir Raczyński złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa w zarządzie Trakcji - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d17tljy

Podziel się opinią

Share
d17tljy
d17tljy