Trwa ładowanie...
derneuj
13-11-2015 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- KGHM planuje zmniejszyć CAPEX na 2016 rok w związku z niskimi cenami miedzi - poinformował w piątek wiceprezes Jarosław Romanowski.

derneuj
derneuj

- Produkcja Sierra Gorda na koniec 2015 r. wyniesie ok. 90 tys. ton miedzi i 20 mln funtów molibdenu. KGHM podtrzymuje plan produkcji w 2016 roku w Sierra Gorda 120 tys. ton miedzi i 50 mln funtów molibdenu - poinformowali w piątek przedstawiciele spółki.

- KGHM oczekuje pozytywnej EBITDA w Sierra Gorda w IV kw. '15 - poinformował wiceprezes Jarosław Romanowski.

- KGHM przewiduje, że na koniec 2015 roku wskaźnik dług netto do EBITDA wyniesie 1,3x - poinformował w piątek Jarosław Romanowski, wiceprezes KGHM.

- JSW widzi potencjał do dalszej redukcji kosztów, w tym kosztów wydobycia - poinformowali przedstawiciele spółki na piątkowej konferencji. W przyszłym roku spółka chce wyprodukować ok. 16,5 mln ton węgla i 4,1 mln ton koksu.

derneuj

- JSW zakłada, że w 2016 roku jej CAPEX będzie porównywalny rok do roku - poinformował wiceprezes Michał Kończak.

- JSW kontynuuje rozmowy z obligatariuszami, liczy na osiągnięcie porozumienia - poinformowali przedstawiciele spółki.

- JSW zakłada, że kopalnia Krupiński będzie funkcjonować do 2021 roku - poinformował Tomasz Gawlik, wiceprezes JSW ds. strategii.

- JSW zakłada, że ceny benczmarkowe węgla koksowego w 2016 roku wyniosą średnio 85 USD/tonę - poinformował Michał Kończak, wiceprezes JSW.

derneuj

- Zysk netto Synthosu w trzecim kwartale tego roku wzrósł do 131,4 mln zł zysku netto ze 122,1 mln zł przed rokiem i był zdecydowanie wyższy od konsensusu na poziomie 89 mln zł.

- Globe Trade Centre zanotowało w III kwartale 2015 roku 10,4 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 5,1 mln euro zysku przed rokiem. Analitycy ankietowani przez PAP oczekiwali zysku na poziomie 6,5 mln euro.

- GTC ma wyłączność negocjacyjną w związku z potencjalną akwizycją dwóch nieruchomości, z których jedna położona jest w Polsce, a druga na Węgrzech - poinformowała spółka w prezentacji do wyników za III kwartał.

derneuj

- Redan w III kw. zanotował spadek zysku operacyjnego do 0,8 mln zł z 4,6 mln zł przed rokiem. Spółka tłumaczy pogorszenie szybszym wzrostem kosztów niż marży. Wśród niekorzystnych czynników wymienia uwarunkowania pogodowe ostatniego kwartału. W najbliższych okresach skoncentruje się na poprawie marż.

- Do indeksu MSCI Poland Small Cap dołączy od 1 grudnia Kruk i Neuca, a zostanie z niej usunięty Kernel, LC Corp, Polski Holding Nieruchomości i ZE PAK - podało MSCI w komunikacie.

- Master Pharm, producent suplementów diety, zamierza przeprowadzić do końca roku ofertę publiczną obejmującą do 6,85 mln akcji, w tym do 5 mln akcji nowej emisji i do 1,85 mln akcji sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie. Spółka planuje debiut na głównym rynku GPW.

derneuj

- Kruk realizując plany ekspansji zagranicznej podpisał umowy spółki Kruk Italia oraz ItaCapital we Włoszech - poinformował Kruk w piątkowym komunikacie.

- Akcje estońskiej spółki City Service, notowanej dotąd na rynku głównym AB Nasdaq OMX w Wilnie, zostaną wprowadzone do obrotu na GPW 16 listopada - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.

- Asseco Western Europe za 46,3 mln euro sprzedało wszystkie posiadane akcje spółki Matrix42 - podało Asseco Poland w komunikacie.

derneuj

- Monnari planuje otworzyć jeszcze kilkanaście sklepów do końca 2015 roku, a plan zwiększenia powierzchni sprzedażowej na 2016 rok będzie porównywalny rdr - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Jak dodali, marża nadal może spadać, ale dynamika spadku powinna być mniejsza niż w III kwartale tego roku.

- Kruk chce zaoferować inwestorom w drodze oferty publicznej pięcioletnie niezabezpieczone obligacje. Wartość nominalna papierów ma być nie wyższa niż 30 mln zł, a ich oprocentowanie oparte o trzymiesięczny WIBOR powiększony o marżę 2,9 proc.- podała spółka w komunikacie.

- W wezwaniu ogłoszonym przez Asseco Poland na akcje Infovide-Matrix złożono zapisy na 12.215.609 akcji, stanowiących około 97,91 proc. udziału w kapitale zakładowym. Rozliczenie transakcji, a tym samym nabycie akcji nastąpi w dniu 20 listopada - podało Asseco Poland w komunikacie.

- Harper Hygienics obniżył prognozy wyników na 2015 rok. Spółka spodziewa się obecnie 1-1,5 mln zł straty netto, wobec prognozy 1,2-2,1 mln zł zysku przedstawionej w lipcu - podał Harper w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

derneuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
derneuj