Trwa ładowanie...
d2kil4v

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą - podał bank w komunikacie. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców.

Share
d2kil4v

- Budimex rozpoczął 2016 r. z wysoką pozycją gotówkową, lepszą rdr i rekordowym portfelem zamówień. W 2016 r. grupa zakłada wzrost sprzedaży, ale nie jest to przesądzone, gdyż połowa podpisanych kontraktów jest w systemie "projektuj i buduj". Budimex ma plan inwestycyjny w obszarze infrastruktury kolejowej o wartości ponad 100 mln zł.

- Budimex jest zadowolony z 2015 r., który wypadł lepiej niż 2014 r. Spółka nadal chce wypłacać dywidendę i nie wyklucza, że na wypłatę ponownie trafi cały zysk - poinformował PAP prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Pytany o IV kw. 2015 r. zwrócił uwagę, że zazwyczaj wyniki grupy okazują się lepsze od konsensusu rynkowego.

- Budimex Nieruchomości, choć nie spodziewa się w 2016 r. istotnego wzrostu sprzedaży notarialnej to liczy, że będzie ona jednak wyższa niż w 2015 r. Spółka nie spodziewa się w 2016 r. rekordów w przedsprzedaży mieszkań. W kolejnych latach powinna się ona utrzymywać na poziomie około 2 tys. szt.

d2kil4v

- LPP nie przygotowało jeszcze rekomendacji w sprawie dywidendy za 2015 rok, ale wiceprezes spółki Przemysław Lutkiewicz zakłada, że nie powinna być ona niższa niż rok wcześniej.

- Wartość inwestycji LPP w 2016 roku wyniesie około 370 mln zł - podała spółka w piątkowym komunikacie prasowym.

- LPP zakłada utrzymanie w 2016 roku marży brutto na poziomie zbliżonym rok do roku - podała spółka w prezentacji przed konferencją.

- LPP zakłada jednocyfrowy wzrost kosztów w tym roku - poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

d2kil4v

- Grupa LPP miała w IV kwartale tego roku 173 mln zł zysku netto wobec 245,1 mln zł rok wcześniej. Wynik był o ok. 11 proc. niższy od konsensusu rynkowego na poziomie 193,7 mln zł.

- LPP planuje w tym roku zwiększyć powierzchnię sieci sklepów o 11-13 proc., czyli ok. 90 tys. m kw - podała spółka w raporcie rocznym.

- Obecny portfel zamówień Asseco SEE na 2016 rok, w tzw. marży M1, ma wartość 59,4 mln euro i jest 16 proc. wyższy rdr - podała spółka w materiałach prasowych.

- Zarząd Asseco SEE może rekomendować wypłatę dywidendy za 2015 rok na podobnym poziomie, jak za rok 2014 - wynika z piątkowej wypowiedzi Piotra Jeleńskiego, prezesa spółki.

d2kil4v

- Choć obecny portfel zamówień Asseco SEE jest wyższy rdr, to spółka oczekuje podobnych wyników jak w 2015 r. - wynika z piątkowej wypowiedzi Piotra Jeleńskiego, prezesa spółki.

- Pfleiderer Grajewo skupi się w tym roku na integracji z przejętym Pfleiderer GmbH. Koszty tej operacji szacuje łącznie na 5-7 mln euro. Spółka zamierza wydać na inwestycje w 2016 r. ok. 50 mln euro, podobnie jak przed rokiem - poinformowali na konferencji przedstawiciele Grajewa.

- Akcjonariusze Macrologic 23 marca zdecydują o skupie do 94,4 tys. akcji własnych, na który spółka chce przeznaczyć cały ubiegłoroczny zysk, czyli 6,7 mln zł - podał Macrologic w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2kil4v

Podziel się opinią

Share
d2kil4v
d2kil4v