Trwa ładowanie...
d1pjaox

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Bogdanka, która w 2015 roku wydobyła ok. 8,5 mln ton węgla, zakłada w tym roku wzrost wolumenów wydobycia i sprzedaży. Spadki cen mogą być porównywalne jak w całej branży, a wzrostów można się spodziewać najwcześniej od 2018 roku - poinformował w rozmowie z PAP prezes Zbigniew Stopa.

Share
d1pjaox

- Bogdanka liczy, że jej wydobycie będzie w kolejnych latach stopniowo rosnąć i do 2020 roku dojdzie do 10-11 mln ton, czyli poziomu pełnego wykorzystania mocy - poinformował w rozmowie z PAP prezes Zbigniew Stopa.

- Bogdanka wyprodukowała w czwartym kwartale 2,55 mln ton węgla handlowego wobec 2,56 mln ton rok wcześniej - podała spółka w komunikacie prasowym. Narastająco, w całym 2015 roku, produkcja węgla handlowego wyniosła ok. 8,5 mln ton, zgodnie z wcześniejszymi planami.

- PKO BP wpłaci 142 mln zł na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - podał bank w komunikacie prasowym.

d1pjaox

- Wyniki firmy technologicznej Intel w czwartym kwartale 2015 roku okazały się lepsze od oczekiwań analityków.

- Grupa Inpro sprzedała w IV kwartale 2015 r. 140 lokali netto wobec 98 w analogicznym okresie roku poprzedniego - poinformowała PAP spółka.

- Liczba prenumerat cyfrowych "Gazety Wyborczej" wyniosła na koniec grudnia 2015 r. ponad 77 tys. W ocenie Agory liczba subskrypcji cyfrowych dziennika będzie nadal wzrastać i na koniec 2016 r. liczba prenumerat cyfrowych wyniesie ok. 90 tys. - podała spółka w komunikacie.

- Gorenje prognozuje, że w 2016 r. wypracuje 7,6 mln euro zysku netto, zwiększy przychody o 4,6 proc., a zysk EBITDA o 13,8 proc. - podała spółka w komunikacie.

d1pjaox

- Orion Investment zawiesza publiczną ofertę do 200 tys. akcji serii G bez jednoczesnego wskazania szczegółowych nowych terminów - podał Orion Investment w komunikacie.

- Pioneer Pekao Investment Management zmniejszył zaangażowanie w akcjonariat Torpolu do 4,81 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Izo-Blok otrzymała od spółki Jaguar Land Rover Limited zamówienie, którego łączna wartość wynosi 3,6 mln euro, co - jak podano - stanowi kwotę 15,9 mln zł po średnim kursie NBP z dnia 15 stycznia 2016 r. - poinformował Izo-Blok w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox