Trwa ładowanie...
d1cq5m2

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- GTC będzie chciało rekomendować dwucyfrowe wzrosty dywidendy począwszy od 2017 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Za 2016 r. spółka chce wypłacić 0,27 zł dywidendy na akcję.

Share
d1cq5m2

- Zysk netto grupy Ciech przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w całym 2016 roku wzrósł do 593,5 mln zł z 343 mln zł przed rokiem - podała spółka w raporcie rocznym.

- Ciech liczy się z wyższymi cenami surowców energetycznych w tym roku i z napływem zwiększonej ilości surowców z Turcji. Prezes zapowiada jednak, że firma przygotowała się na trudniejszy czas.

- Zarząd Ciechu rekomenduje przeznaczenie zysku za 2016 rok w wysokości 152,4 mln zł w całości na kapitał zapasowy grupy - podał Ciech w komunikacie.

d1cq5m2

- Zapisy na akcje sieci supermarketów Dino Polska dla inwestorów indywidualnych zaplanowano od 22 marca do 3 kwietnia, a dla inwestorów instytucjonalnych i inwestorów transzy menedżerskiej odbędą się od 5 do 7 kwietnia - podała spółka w prospekcie. Do inwestorów indywidualnych trafić ma, według założeń, ok. 5 proc. oferty.

- Zarząd Dino Polska nie planuje rekomendować wypłaty dywidendy za 2016 r. i nie zdecydował o dywidendzie w latach kolejnych - podała spółka w prospekcie.

- Sieć supermarketów proximity Dino Polska, która rozpoczyna ofertę publiczną, planuje mieć do końca 2020 roku ponad 1.200 sklepów - podała spółka w prospekcie. Dino zamierza wybudować nowe centrum dystrybucyjne, planuje modernizację zakładu mięsnego Agro-Rydzyna i budowę nowego w innej lokalizacji.

- Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej Dino Polska ustalona na 33,50 zł - wynika z opublikowanego w poniedziałek aneksu do prospektu spółki.

d1cq5m2

- Sieć supermarketów proximity Dino Polska, która właśnie rozpoczyna ofertę publiczną, widzi potencjał do poprawy marży brutto - poinformował prezes Szymon Piduch.

- Zarząd Polic zwróci się do WZ spółki z rekomendacją wypłaty dywidendy w kwocie 31,5 mln zł z zysku za 2016 rok - podała spółka w komunikacie.

- Pfleiderer Group planuje dokonać przedterminowego wykupu obligacji i refinansować zadłużenie wynikające z zaciągniętego kredytu obrotowego i w tym celu zlecił zorganizowanie finasowania w formie zabezpieczonych kredytów w łącznej kwocie 450 mln euro - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd X-Trade Brokers DM rekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 0,32 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Łącznie na ten cel miałoby trafić 37,6 mln zł.

d1cq5m2

- Netia do tej pory, w ramach modernizacji sieci do standardu światłowodowego zasięgiem objęła 120 tys. gospodarstw domowych. Spodziewa się, że do końca roku będzie miała kilka tysięcy klientów nowej sieci NGA - poinformował PAP prezes Netii Tomasz Szopa.

- Body leasing przy realizacji projektów informatycznych jest dobry dla realizacji celów administracji, a przy okazji pomaga w rozwoju małych i średnich firm. Nie zawsze będzie to jednak preferowany sposób realizacji zadań przez administrację - wynika z wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

- Zarząd Izostalu rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2016 roku na dywidendę trafiło 2,29 mln zł, co da 0,07 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Netia do tej pory, w ramach modernizacji sieci do standardu światłowodowego zasięgiem objęła 120 tys. gospodarstw domowych. Spodziewa się, że do końca roku będzie miała kilka tysięcy klientów nowej sieci NGA - poinformował PAP prezes Netii Tomasz Szopa.

d1cq5m2

- Popyt na mieszkania w Polsce w 2017 r. utrzyma się na wysokim poziomie - poinformował na konferencji prasowej Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Dodał, że w tym roku firma planuje sprzedać 1.150 mieszkań. Chce wprowadzić do sprzedaży łącznie 12 nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i Wrocławiu.

- GTC chce przeznaczyć na inwestycje w nieruchomości w 2017 roku więcej środków rdr i nie ma obenie planów podwyższania kapitału - poinformował podczas poniedziałkowej konferencji Erez Boniel, dyrektor finansowy spółki.

- Zarząd Kino Polska rekomenduje wypłatę 1,13 zł dywidendy na akcję z zysku za 2016 rok i lata poprzednie - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- Zarząd Elektrobudowy rekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 6 zł na akcję - podała grupa w komunikacie. Łącznie na ten cel miałoby trafić 28,5 mln zł.

d1cq5m2

- Izoblok w ciągu najbliższych 3 lat planuje poprawić efektywność przejętej w 2016 r. spółki niemieckiej. Po tym czasie będzie gotowy rozwijać produkcję poza Europą. Jako bardzo rozwojowy kierunek ocenia Chiny. Prezes Izobloku szacuje, że kwota inwestycji nie byłaby większa niż w Niemczech.

- CDRL zakłada, że wzrostowy trend przychodów z internetowego kanału sprzedaży utrzyma się w kolejnych latach - poinformował w liście do akcjonariuszy Marek Dworczak, prezes grupy.

- Briju szacuje, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w lutym 2017 roku wyniosły 11,4 mln zł i były niższe od przychodów osiągniętych w lutym 2016 roku o 80 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Makarony Polskie prowadzą wstępne rozmowy z egipską firmą RAYA Holding for Technology & Telecommunications dotyczące ustalenia zasad współpracy i strategicznego partnerstwa w obszarze potencjalnych działań na rynkach afrykańskich - poinformowała spółka w komunikacie.

d1cq5m2

- Talex otrzymał 2,49 mln zł dofinansowania od Zarządu Województwa Wielkopolskiego - poinformowała spółka w komunikacie. Dofinansowanie zostało udzielone w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Groclin przyjął plan restrukturyzacji i założenia nowej strategii rozwoju - podała spółka w komunikacie. W planach jest m.in. zmiana modelu funkcjonowania grupy kapitałowej poprzez utworzenie struktury holdingowej i związana z tym zmiana profilu działalności spółki, poprzez wyłączenie działalności produkcyjnej ze struktur grupy.

- JWW Invest ma umowę na łączną kwotę 13,8 mln zł netto - podała firma w komunikacie. Przedmiotem umowy jest montaż kotła w Elektrowni Turów.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d1cq5m2

Podziel się opinią

Share
d1cq5m2
d1cq5m2